Updatessa näkyy olevan tuollainen päivitys : skypen windows-työpöytäversion 7.0:n valinnainen päivitys (kb2876229)
Pitäisikö tuo päivitys tehdä , onko tärkeä ? Koneella on ilmeisesti asennettu ( vista ,pöytäkone) skype silloin kun sain sen tuttavaltani aikoinaan . Skypeä en ole käyttänyt mutta haluan tietysti pitää sen ajan tasalla jos vaikka tulee tarpeelliseksi myöhemmin .
Onkohan tuo jokin tietoturvapäivitys ? Kiitos vastauksista
update tarjoaa
8
58
Vastaukset
Asenna.
- skype
Olen yrittänyt etsiä ohjelmistosta sitä onko koneella skype , mistä sen voisi Vistassa tarkistaa kun en ole sitä löytänyt ja miksi tuota päivitystä update tarjoaa ?
tuosta päivityksestä se skype asentuu koneelle, voi myös piilottaa tuon päivityksen jolloin se ei ole näkyvissä kunnes halutessaan palauttaa piilotetun päivityksen taas näkymään
- skype
Eli tuo onkin skypen asennus , hyvä tietää , ilmeisesti koneella ei olekaan skypeä asennettu vaan muistelin vanhassa XP ollutta skypeä . Onko kukaan kokeillut asentuuko tuo helposti vai vaatiiko jotain lisä-asenuksia ? C-levyllä ei ole kamalasti tilaa ( 20 % ) joten viekö tuo tilaa paljon sieltä levykkeeltä vai voisiko tuon asentaa esim. D-levylle jolla on enemmän tilaa , eli asentuuko tuo jos päivittää niin tuolle C-osiolle automaattisesti ?
Jos sen nyt asentaa niin voiko taas helposti poistaa jos tuolta C-levyltä loppuu tila ? - ggggrrrrrkkkkk
Eli jos ei käytä skypeä ja surffailee Windows-7:lla, tuota päivitystä ei tarvitse asentaa?
Ei tarvitse vaan sen voi piilottaa. Turhia ohjelmia kun ei kannata asentaa jos niille ei ole käyttöä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901955
- 1131053
- 1091025
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä30611ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482