Sosiaalidemokraattien keskeisimmät vaaliteemat puoluejohtaja Antti Rinteen mukaan ovat talouskasvu ja työllisyys. Keskittyykö puolue mielestäsi oikeisiin asioihin? Katso haastattelu ja osallistu keskusteluun.
Suomi24 VaaliTV: Antti Rinne (sdp)

5
568
Vastaukset
Jos video ei näy, voit katsoa sen myös täältä: http://platform.goodmood.fi/video/304/219.
- Anonyymi
Ei toimi sekään linkkinne
- Anonyymi
gsgsgsrhfdhfdhfdhd
- Anonyymi
Eiköhän paskanpuhujien aikakausi ole ohi .Piti haudata aktiivimalli ja niin se nousi haudastaan hiljaisuudessa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/072d561c-a012-4618-ae4b-3d76e9608dd8
Noiden puheet ei pidä ja kun päätään valtaan alkaa kermaperseily
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0e73440b-0f62-4b4d-aaad-f31fc0231fb1
Työväestö saa huutia ja sen oloja kurjistetaan samoin kuin porvarihallituksen aikana .Nämä eivät ole kenenkään muun asialla kuin itsensä.
https://yle.fi/a/3-11702131- Anonyymi
Pessimisti ei pety joskin ei mitään ymmärräkään.
Paljon hampaissa ollut Antti Rinteen lupaus sata euroa vaalikauden aikana alle 1400 € eläkkeisiin. Sen oikeisto käänsi ja väänsi Vappusataseksi, kyllä siinä näkee sen oikean järjenjuoksun, joka ei juokse. Aktiivimalli haudattiin eikä sitä enää ole on tosiasia ja tilalle tuli inhimillinen Pohjoismainen työvoimapalvelumalli, eli turhaa on huuto.
Työllisyysaste korkeampi kuin yhdenkään aiemman hallituksen aikana 2000 luvulla.
Eläkkeet nousseet indeksijäädytysten poiston ansiosta. ( indeksijäädytys 2015 - 2018 4 vuotta )
Työoloja on koitettu parantaa koko ajan, mutta teidän pitää liittyä amattiliittoon, että on joukkovoimaa, loimaan ytk:hon liittymällä murennatte mahdollisuuksianne.
Tämän hallituksen kannatus on korkeammalla tasolla vielä nytkin hallituskauden lopussa, mitä yhdenkään aiemman hallituksen 35 vuoteen. Taitaa olla muuten hyvin sama aika, mitä kokoomus on ollut hallituksissa sotien jälkeen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1216030- 292120
- 1771952
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101123Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä24997- 73987
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765