koeajoin Avensisen

Nyt lähtee Volvo vaihtoon on tuo Avensis niin paljon parempi kuin Volvo V70. paljon sähäkämmin kiihtyy ja parempi maantiellä ja mutkissa ajaminen on elämys.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Päivän naurut!

Äänestä

No, täähän on vitsipalsta. Kyllä röhönaurut lähti aloituksesta.

Äänestä

Millä tavoin se on parempi, voinet vastata?

Äänestä

Saman huomasin eilen Siilinjärven moottoritiellä, kun Avensis meni heittämällä ohi ja minäkin sentään ajoin Volvolla toistasataa. Kyllä sen täytyy olla parempi.

Äänestä
  • Minäkin ajoin tänään Siilinjärven motaria Volvollani Kuopion suuntaan vakkari päällä mittarin näyttäessä 110, kun ruosteinen 1-kopan Yaris meni heittämällä ohi. Väkisin tuli sellainen olo, että Toyotan täytyy olla hyvä auto.

    Äänestä

Huumornobelin paikka

Äänestä

Teit hyvän ja viisaan valinnan. Niin tein minäkin 3 vuotta sitten ja tosi tyytyväinen olen ollut valintaan. Toyota Avensis 2L diisseli kaikilla herkuilla.. Kesällä tulee uusi malli Avesta. Vuoden parin kuluttua taas vaihdetaan Aveen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hienoauto kirjoitti:

Nyt lähtee Volvo vaihtoon on tuo Avensis niin paljon parempi kuin Volvo V70. paljon sähäkämmin kiihtyy ja parempi maantiellä ja mutkissa ajaminen on elämys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu