Tarvitsisi muokata yhden kuvan ihonväriä yhdestä kohdasta hieman tummemmaksi. En osaa käyttää mitään muokkausohjelmia joten osaisiko täällä joku auttaa? Onko hankalaa/aikaa vievää vai ihan perusjuttu jollekin muokkaajalle?
Löytyykö kuvanmuokkaajaa?
5
117
Vastaukset
- Hjälp
Ja jos tää on helppo homma/joku osaa tehdä niin voin vaikka pienen korvauksen siitä maksaa:D
- hmhmhm
Ei tuo kovin vaikeaa ole. :)
Jos sinulla ei ole mitään ohjelmaa, lataa vaikka GIMP.
http://www.gimp.org/
Sitten katso netistä tutoriaalia. Videotutoriaalia tai ihan tekstimuotoista.
Esim youtubesta löytyy:
https://youtu.be/Ois-s74KYFg
Hakusanoina voi käyttää vaikka
gimp skin color- hmhmhm
Tuo tapa mitä tuossa videossa käytetään ei kyllä ole paras mahdollinen.
Kannattaa tehdä uusi taso ja sinne lisätä sitä tummennusväriä. Niin voi sitten näppärästi poistaa sen sieltä minne sitä ei haluta.
- Aloittaja55
No mulla ei ole tällä hetkellä käytössäkään kun iphone ja ipad ja jotain ohjelmaa yritin padille ladata mutta ei siitä mitään tullut. :D Jos joku vois muokata mulle sen kuvan nii voisin maksaa pienen korvauksen! Kyseessä siis oma kuva ja tarvitsi lähettää kuva yhteen paikkaan mutta ihonväri pitäisi saada sitä ennen tasaiseksi ja silmäpusseja vähän pienemmäksi..
- alottaja
Ja tosiaan sen ei tarvis olla mikään mallisuoritus vaan jos värieroa sais edes vähän pienemmäks jos joku viitsis auttaa.... :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin28010498IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3337376Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861987Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231741Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut791699Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61541- 1101201
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48989Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26848MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772