Luteet ja Lontoo

Luteitako

Onko todellakin niin että oikeastaan lontoon kaikissa halvemmissa hotelleissa ja hostelleissa kuhisee luteita? Auttaako asiaa jos nukkuu vaatteet päällä ja täydet valot päällä läpi yön?

8

5062

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuuuuuuuuu

      Pitää paikkansa, joten sinun kaltaisen on syytä pysyä poissa ko. kaupungista!

    • douh

      Vaatteet ei auta eikä valot. Niin ja tulee matkalaukussa takaisin sun kotiin! Ei kannata tulla.

      • LuteetonLontoo

        Luteet liikkuvat vain pimeässä, eli valot ja tiukat vaatteet on aina hyvä ratkaisu, itse nukun aina makuupussissa jossa pääosassa verkkosuoja. Matkalaukut on syytä tarkastaa todella tarkasti ennen kokeeseen lähtöä.


    • douh

      Siis pääosin bedbugs (luteet) ovat yöllisiä eläimiä ja täytyyhän niittenkin syödä joskus (yleensä 22.00-06.00 aikoihin) eli auttavatko valot nyt ihan sataprosenttisesti siitä en menisi takuuseen. Jos niitä on huoneessa niin matkalaukkua ei kannata pitää lattialla (vessa kai on varmin vaihtoehto koska luteet eivät viihdy kylmillä matottomilla alueilla).

      Tosin matkustan paljon ja ainakin Lontoon hotellit ovat siistejä. Tietty jos on joku sikolätti niin se on sitten oman nuukuuden vika jos tulee purruksi ja vie tulijaisia kotiin. Ikinä en ole omaa makuupussia tuonut hotelleihin! tai pitänyt tiukkoja vaatteita nukkuessa... Huh huh! Lue tripadvisorin sivuilta ihmisten kokemuksia, jos yksikään mainitsee luteet niin vältä hotellia.

    • Lontooseen

      Olen käynyt Lontoossa useasti enkä ole ikinä missään törmännyt luteisiin, täihin tai muihin inhottaviin öttiäisiin. Olen nukkunut halvassa hostellissa käytetyillä petivaatteilla ja kalliissa merkki hotellissa, samat unet kaikkialla.

      Järki käteen ja samat ohjeet kuin Suomessa matkustaessa.

    • Anonyymi

      En ole yöpynyt Lontoon hostelleissa mutta lukuisissa edullisemman pään hotelleissa enkä ole koskaan nähnyt/kokenut luteita enkä muita ötököitä. Myös Booking.com sivuilla on asiakkaiden arviot luettavissa ja niitä todella kannattaa lukea riittävän pitkälle. Eri huoneista tulee eri kokemukset. Esim. olen havainnut että useammin hometta kerrotaan olevan kellarikerroksen huoneissa. Voit toivoa ylempiä kerroksia, ainakin ko. varauspalvelussa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kannattaa nyt aluksi tutkituttaa huolella oma koti ja sitten vähän muutakin tarvittaessa..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      75
      2924
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2430
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      156
      2037
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1906
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1738
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1280
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1261
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1154
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1133
    10. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    Aihe