Almera ei aina käynnisty

Auto N16 HB vm 03 oli alkuviikosta takaisinkutsukampanjassa ja matkustajan turvatyyny vaihdettiin. Nyt käynnistettäessä palaa usein varoitusvalot eikä startatessa tapahdu mitään. Kun NATS valon saa sammumaan usean virta-avaimen väännön jälkeen käynnistyy auto heti. Missähän vika ?. Onko jotain rikki vai onko turvatyynyn vaihdossa tullut moka.
4396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taitaa olla urpot räplänneet sähköjä kun vaihtaneet tyynyn, ota miinus kaapeli irti hetkeksi ja sit virrat päälle puolenminuutin ajaksi ja pois!

Äänestä

Onko kakessa virtaa tarpeeksi eli uudet patterit?

Äänestä

Kun ei älytä tarpeeksi ajoissa viedä paaliin noin vanhoja autoja niin sitten niille järjestetään "takaisinkutsu" jossa autoa säretään sen verran että paali kutsuu...

Äänestä

Vaihdoin kakeen patterin ja käynnistys toimii jo paremmin. Tosin alkuperäinen akkukin sattaa olla syytä vaihtaa. Autolla ajettu 130000 km joten en sitä " paaliin " vielä halua. Ruosteeton massattu yksilö joka on toiminut tähänasti aivan hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitäteen kirjoitti:

Auto N16 HB vm 03 oli alkuviikosta takaisinkutsukampanjassa ja matkustajan turvatyyny vaihdettiin. Nyt käynnistettäessä palaa usein varoitusvalot eikä startatessa tapahdu mitään. Kun NATS valon saa sammumaan usean virta-avaimen väännön jälkeen käynnistyy auto heti. Missähän vika ?. Onko jotain rikki vai onko turvatyynyn vaihdossa tullut moka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu