Hei, olen saanut järjestettyä itselleni tyttöilyvuorokauden parin viikon päähän ja olen ajatellut mennä hemmottelemaan itseäni Ikaalisten Kylpylään ja kysyisinkin Teiltä, arvon kanssasisaret, että onko kellään kokemusta ko. paikan kosmetologipalveluista. Siis jos tilaan itselleni kasvohoidon ja iltameikin, niin miten henkilökunta suhtautuu siihen. Tai olisiko kellään sillä suunnalla tiedossa transystävällistä kosmetologia?
Meikkausta
8
137
Vastaukset
Kosmetologeista valtaosa on transystävällisiä ja pitää tällaista työtehtävää pelkästään piristävänä haasteena. En uskoisi tämän kylpylän henkilökuntaa tästä poikkeaviksi. Rohkeasti siis kyselemään - tai jos ei rohkeus riitä, kyselemään alustavasti anonyymina :)
Voit sitten kertoa vaikkapa tässä ketjussa, miten meni.- randomlukija
Olet aina tosi ystävällinen ja myönteinen Anukatariina. Arvostan sitä, ja uskoisin, että niin arvostaa moni muukin näitä palstoja lukeva. :)
- Vaimokl
Kummalista jos joku haluaa huolehtia ulkonäöstään ja pukea välillä itsensä naiseksi jos se auttaa tressiin ja mielenterveyteen,niin on se ryyppäämistä ja huumeita parempi vaihtoehto.moni mies on söpö ja hyvän näköinen hameessa.Suurin osa meistä naisista ottaa ennemmin tyttöilevän miehen kuin joupon.
- kierteleväkulkuri
Kylpylässä on ihan oma kosmetoligi- palvelu http://www.rantasipi.fi/hotellit/ikaalinen/hyvinvointi/fi_FI/kosmetologiahinnasto_uusi/
ja Kylpylästä ei ole pitkä Ikaalisten keskustaankaan jossa on varmasti kosmetologi sinullekin! Luulisin tämän kylpylän tarjonnan olevan ymmärtäväisimmän sinulle! Siihen saat varautua kuitenkin että ilman huumoria et sitä saa eli ovat sen verran ulkona sinun todellisista tyttöilyhaluistasi!!
Erään tosi pitkän transtaustaisenkin näin kerran kylpylän altaalla polskuttelemassa. Itse olen satunainen kävijä mutta jotain opin tietämään paikasta!- Silkkisääri
Kiitos loistavista ja ihanista vastauksista, tuli oikein hyvä mieli :) . Olen nyt sinne sitten lähi päivinä menossa ja raappahousuille tiedoksi: ette cis-naisesta minua erota kun vastaan tulen. Ja edellämainittuihin kommenteihin, niin jos jostain tulee jollekin ihmiselle hyvä olo, eikä se vahingoita muita, eikä tässä tapauksessa edes itseään, niin miksi pitää vihata ja haukkua? Kyllä me kaikki tänne mahdumme, toiset raappahousuissa ja toiset korkokengissä...
- Arkkityyppi
Terve silkki!
Ihan vihapostin takia teki mieli kommentoida. Mielestäni trans-naiset ovat seksikkäitä siinä missä biologisetkin ja pidän lähinnä valitettavana, että tuttavapiirissä ei ole yhtään t-tyyppiä. Olisi hauska tutustua teihin kauniisiin neitoihin ja poikiin. ;)
Ps: Kannattaa pitää mielessä, että vihaajat purkavat pahaa oloaan, joka yleensä johtuu epävarmuudesta oman seksuaallisuuden kanssa..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941145
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483