Hei, olen saanut järjestettyä itselleni tyttöilyvuorokauden parin viikon päähän ja olen ajatellut mennä hemmottelemaan itseäni Ikaalisten Kylpylään ja kysyisinkin Teiltä, arvon kanssasisaret, että onko kellään kokemusta ko. paikan kosmetologipalveluista. Siis jos tilaan itselleni kasvohoidon ja iltameikin, niin miten henkilökunta suhtautuu siihen. Tai olisiko kellään sillä suunnalla tiedossa transystävällistä kosmetologia?
Meikkausta
8
89
Vastaukset
Kosmetologeista valtaosa on transystävällisiä ja pitää tällaista työtehtävää pelkästään piristävänä haasteena. En uskoisi tämän kylpylän henkilökuntaa tästä poikkeaviksi. Rohkeasti siis kyselemään - tai jos ei rohkeus riitä, kyselemään alustavasti anonyymina :)
Voit sitten kertoa vaikkapa tässä ketjussa, miten meni.- randomlukija
Olet aina tosi ystävällinen ja myönteinen Anukatariina. Arvostan sitä, ja uskoisin, että niin arvostaa moni muukin näitä palstoja lukeva. :)
- Vaimokl
Kummalista jos joku haluaa huolehtia ulkonäöstään ja pukea välillä itsensä naiseksi jos se auttaa tressiin ja mielenterveyteen,niin on se ryyppäämistä ja huumeita parempi vaihtoehto.moni mies on söpö ja hyvän näköinen hameessa.Suurin osa meistä naisista ottaa ennemmin tyttöilevän miehen kuin joupon.
- kierteleväkulkuri
Kylpylässä on ihan oma kosmetoligi- palvelu http://www.rantasipi.fi/hotellit/ikaalinen/hyvinvointi/fi_FI/kosmetologiahinnasto_uusi/
ja Kylpylästä ei ole pitkä Ikaalisten keskustaankaan jossa on varmasti kosmetologi sinullekin! Luulisin tämän kylpylän tarjonnan olevan ymmärtäväisimmän sinulle! Siihen saat varautua kuitenkin että ilman huumoria et sitä saa eli ovat sen verran ulkona sinun todellisista tyttöilyhaluistasi!!
Erään tosi pitkän transtaustaisenkin näin kerran kylpylän altaalla polskuttelemassa. Itse olen satunainen kävijä mutta jotain opin tietämään paikasta!- Silkkisääri
Kiitos loistavista ja ihanista vastauksista, tuli oikein hyvä mieli :) . Olen nyt sinne sitten lähi päivinä menossa ja raappahousuille tiedoksi: ette cis-naisesta minua erota kun vastaan tulen. Ja edellämainittuihin kommenteihin, niin jos jostain tulee jollekin ihmiselle hyvä olo, eikä se vahingoita muita, eikä tässä tapauksessa edes itseään, niin miksi pitää vihata ja haukkua? Kyllä me kaikki tänne mahdumme, toiset raappahousuissa ja toiset korkokengissä...
- Arkkityyppi
Terve silkki!
Ihan vihapostin takia teki mieli kommentoida. Mielestäni trans-naiset ovat seksikkäitä siinä missä biologisetkin ja pidän lähinnä valitettavana, että tuttavapiirissä ei ole yhtään t-tyyppiä. Olisi hauska tutustua teihin kauniisiin neitoihin ja poikiin. ;)
Ps: Kannattaa pitää mielessä, että vihaajat purkavat pahaa oloaan, joka yleensä johtuu epävarmuudesta oman seksuaallisuuden kanssa..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli612518Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️121565Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.211533- 1021377
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1221222- 831129
Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la12998Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?22970Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen21969Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest58917