Paljonko rieju mrt 50cc kulkee vakiona?

Nii oon mietiskelly rieju mrt:n ostamist ja haluisin tietää et paljo se kulkee vakiona? Koha sen jollai taval sais ees 70km/h kulkee ni oisin tyytyväine..
34491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rieju mrt 50 Europe/PowerUp/Pro menee sen vakioina 45-52km/h, jos haluut lisää viriä nii otat alkukäyrästä kuristukset pois ja vaihat suutin 105-110, laitat etu ratas 12 piikkinen (vakio on 11 ja mopo huuta aivan vitusti täys kaasulla vakio väleillä). Mutta Europe malleissa ei tarvi porata cdi boxi siinä on rajottamaton ja mopo menee sen 70km/h näillä vireillä, ja Power Up:ssä ja Promalleissä pitää poraa. Koska mopo ei menee yli 60km/h

Äänestä
  • 6/5 toimii

    Äänestä

  • myöhässä ja piruati mut jos näät nii paljos menis noin kuristuksie kaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aapuva kirjoitti:

Nii oon mietiskelly rieju mrt:n ostamist ja haluisin tietää et paljo se kulkee vakiona? Koha sen jollai taval sais ees 70km/h kulkee ni oisin tyytyväine..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu