Kymenlaakson Sähkö ja sopimukset/lupaukset

KusetettuEnergisti

Kymenlaakson Sähkön myynnin tai pikemmin lupauksien asioiden hoidosta voi laittaa samaa luokkaa kun muutkin ***** puhelinmyyjät. Kannattaa tehdä sopimuksen siirrot vain netin tai sähköpostin kautta vaikka myyjä lupaisi että hoitaa kaiken eikä asiakkaan tarvitse hoitaa mitään ,he hoitavat kaiken sopimukseen ja toimittamiseen liittyvät asiat.
Kun asia ei menekkään kuten myyjä huom MYYJÄ on luvannut niin asiaa ei hoideta mitenkään eikä mitään hyvitystä eikä muuta kuin anteeksi pyyntö siitä että asia on mennyt miten meni.
Itse siirryin asiakkaaksi pari vuotta sitten ,olin vaihtamassa toiseen yhtiöön niin myyjä soittaa että voisitteko jatkaa ja tekee vielä tarjouksen. Ok tehdään niin kuin puhelimessa myyjän kanssa sovitaan mutta kuinka ollakkaan toinen sopimus menee perinteisesti vituiksi.
Asian korjaaminen ei sitten kuulukkaan itse myyjälle eikä koko talolle ,asiakas voisi itse soittaa toiseen yhtiöön tai vaikka heidän päällikölleen. VIttu eikö asioiden hoito kuulu sille joka tekee mokan ,kyseisen firman ongelmien hoito on kuten puhelinmyyjillä konsanaan. Suosittelen kaikkia tekemään sopimukset paikanpäällä ja sähköpostilla ,nyt kävi vanhalle ketulle näin . Tarjous tilanteessa luotin isoon yhtiöön ja se asioiden hoitoon mutta sillä ei näy olevan takeita. Asian olisi saanut korjattua pienellä kuten ehdotin eli vapauttaa tehdyn sopimuksen tai antaa sen hyvityksen minkä yhtiön siirrolla olisi saavuttanut .

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kiinni on siekkilän yliajaja

        Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
        Mikkeli
        18
        2176
      2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

        Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
        Ikävä
        56
        1854
      3. Maskuliininen herrasmies

        Tekee aloitteen. 🌸
        Ikävä
        178
        1493
      4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

        Rakastan sinua ❤️
        Ikävä
        82
        1483
      5. Näyttävin pariskunta

        Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
        Suomussalmi
        21
        1459
      6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

        Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
        Maailman menoa
        309
        1417
      7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

        Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        101
        1051
      8. Ollaanko me tyhmiä mies?

        Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
        Tunteet
        63
        1027
      9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

        Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
        Ikävä
        34
        995
      10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

        Ja seurata jotain ihan muuta?
        Hindulaisuus
        349
        884
      Aihe