Pimeänä lokakuun yönä aamuyön tunteina ajan yksin erään kerrostalolähiön pihaan ja sammutan autoni kun yhtäkkiä varsin isokokoinen ja ilmeisesti hieman päihtynyt mies tempaisee autoni oven auki ja ryhtyy kovaan ääneen vaatimaan antamaan hänelle tupakkaa (jota minulla ei edes ole) tehostaen vaatimustaan turpaanveto uhkailuilla.
Lähti kyllä jonkin aikaa mölistyään kävelemään hitaasti pois kun ei sitä tupakkaa löytynytkään enkä sitten kuitenkaan näyttänyt olevan ns. helppo uhri.
Kannattaisiko moisesta tehdä rikosilmoitus?
(Tietoja joiden perusteella tekijän henkilöllisyys voisi olla mahdollista selvittää löytyisi kyllä myös jotain)
Onko ryöstö?
kysynvain
1
322
Vastaukset 1
- huoh
Ryöstö? Ei todellakaan. Laiton uhkaus voisi olla lähempänä. Unohda koko asia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591290
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571218Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331142- 1011034
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71030- 54912
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6833Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista32818Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71689