Pimeänä lokakuun yönä aamuyön tunteina ajan yksin erään kerrostalolähiön pihaan ja sammutan autoni kun yhtäkkiä varsin isokokoinen ja ilmeisesti hieman päihtynyt mies tempaisee autoni oven auki ja ryhtyy kovaan ääneen vaatimaan antamaan hänelle tupakkaa (jota minulla ei edes ole) tehostaen vaatimustaan turpaanveto uhkailuilla.
Lähti kyllä jonkin aikaa mölistyään kävelemään hitaasti pois kun ei sitä tupakkaa löytynytkään enkä sitten kuitenkaan näyttänyt olevan ns. helppo uhri.
Kannattaisiko moisesta tehdä rikosilmoitus?
(Tietoja joiden perusteella tekijän henkilöllisyys voisi olla mahdollista selvittää löytyisi kyllä myös jotain)
Onko ryöstö?
kysynvain
1
322
Vastaukset 1
- huoh
Ryöstö? Ei todellakaan. Laiton uhkaus voisi olla lähempänä. Unohda koko asia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520