Pimeänä lokakuun yönä aamuyön tunteina ajan yksin erään kerrostalolähiön pihaan ja sammutan autoni kun yhtäkkiä varsin isokokoinen ja ilmeisesti hieman päihtynyt mies tempaisee autoni oven auki ja ryhtyy kovaan ääneen vaatimaan antamaan hänelle tupakkaa (jota minulla ei edes ole) tehostaen vaatimustaan turpaanveto uhkailuilla.
Lähti kyllä jonkin aikaa mölistyään kävelemään hitaasti pois kun ei sitä tupakkaa löytynytkään enkä sitten kuitenkaan näyttänyt olevan ns. helppo uhri.
Kannattaisiko moisesta tehdä rikosilmoitus?
(Tietoja joiden perusteella tekijän henkilöllisyys voisi olla mahdollista selvittää löytyisi kyllä myös jotain)
Onko ryöstö?
kysynvain
1
322
Vastaukset 1
- huoh
Ryöstö? Ei todellakaan. Laiton uhkaus voisi olla lähempänä. Unohda koko asia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681026
- 60832
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46663
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko77606- 62599
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569- 28565
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35565