vähän samaa kuin edellinenkin mietin eli löytyykö Dubaista perusruokakauppoja ja millainen hintataso
Vastaukset 5
- Pätanpi
Carrefour on kyllä. Lihaa ostin ja hinta oli kyllä Suomen tasoa. Tosin liike oli keskeisellä paikalla. Muista tuotteista en osaa sanoa, ei jäänyt mieleen.
- peruselintarvikkeita
Onkohan tuolla Jumeirahin saarella ruokakauppoja
- valtonen
Ei ole, palmunlehvillä ja rungossa asuvat käyvät Mall of Emirates ostoskeskuksen Carrefourissa. Carrefour on Citymarkettia vastaava, hieman pienempi mutta vähintäänkin yhtä hyvä ruokakauppa on Spinneys.
- joooo--
Dubaissa löytyy pienempää ja suurempaa ruokakauppaa,. vähän siellä sun täällä... suurin lienee carrefourit, pienemmät marketteja ja supermarketteja... kadulla kävellessä saattaa kulkea ohi, kun julkisivu usein vaatimaton.... siellä missä näkyy jonkinlaisia muovipuseeja kantavia, siellä jossain on ruokakauppa.
- JokuKUJALLA
ei helvetti ootko oikeasti tosissas. Onko perusruokakauppoja haloo !!!
Mistä ne ruuan sitten ostais tai millä eläis jos ei näitä perus kauppoja olisi,
Kyllä voi olla idioottia porukkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 40468
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93451- 36423