Moro ! ajattelin hankkia 94-98 vm fiestan työmatka-autoksi ja kauppakärryksi, onko mitään jakoa 197 senttisellä äijällä mahtua fiestaa edes ajamaan ?
fiesta isolle miehelle
4
142
Vastaukset
- fiestarST
Kyllä taitaa vähän tehdä tiukkaa kun itse 185-senttisenä koin juuri ja juuri pärjääväni kyseisellä autolla pari vuotta takaperin. Googlaa autoja, jotka sopivat parhaiten pitkille kuljettajille.
- Ex-opelmies
Joo itsellä oli opel corsa ( kunnes levisi ) ja mahduin siihen hyvin, taitaa fiesta olla astetta pienempi vai ? Yleinen ongelma on se että polvet hakkaa rattiin kiinni.
- jussijuujuu
ei mahdu aikuinen. Tai mahtuu mutta reisituki ppuuttuu ja ajoasento on kuin lypsyjakkaralla istuisi.
- bgrtyuijn
Soon moro! Uskoisin, että mahdut hyvin ajajanpaikalle. Itse olen 191 cm pitkä. Istuin ei takimmaisessa pykälässa ja päätila riittää, vaikka pidän istuimen selkänojaa melko pystyssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja9314120Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va185840Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545541SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1365352Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005109HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.163865Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2883857"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873591Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13497Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193469