Ziisus Nieminen täällä

Kävin naapurissa, hai sie missäs sää
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se vasta olisikin ollu rajua huumoria jos Krista olis esittänyt Kingissä röijyjeenoa...

Äänestä

Tuo Ziisus oli rienausta ja loukkausta romaneja kohtaan. Ihmettelen, jos joku romani piti tuota hauskana.

Äänestä
  • Ikävä kyllä nämä Ziisus Niemiset ja Pulttiboisin romanimiehet Valde ja Arvid kertovat karun totuuden kaaleista, toisin kuin mediassa levitellyt sadut uskovaisesta ja väärinymmärretystä kulttuurikansasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ziisusnieminen kirjoitti:

Kävin naapurissa, hai sie missäs sää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu