4G pilasi kuuluvuuden

Tosi.ärsyttävää

Asumme maaseudulla ja huomasin yli viikko sitten että lähimpään mastoon jossa tiedän olevan matkapuhelinverkon lähettimet, niin sinne on nyt ilmestynyt 4G lähettimet. Samalla kuuluvuus on huonontunut huomattavasti joka puhelimessa (myös naapurilla) nyt 2 viikkoa ollut. Esim lumiani joka ennen näytti aina kotosalla 4 palkkia näyttää nyt VAIN 1 palkkia. ja koko ajan 3G yhteys pomppaa EDGE verkkoon jossei pidä puhelinta ikkunalaudalla... KUMMA JUTTU kun kuuluvuus on huonontunut vaikka pitäisi kuulemma parantua vain.

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Tosi.ärsyttävää,

      Tuo kuulostaa kyllä todella erikoiselta. Yleensä kun muutostöitä tehdään, niin kuuluvuus ei missään nimessä huononnu, vaan parantuu.

      Tuota alueesi kuuluvuutta tulisi tutkia tarkemmin ja katsoa mikä on tämän hetkinen tilanne. Asiakastietoja emme voi täällä julkisesti käsitellä, joten pyytäisin sinua tulemaan Palstalle osoitteessa http://elisa.fi/palsta ja laittamaan asiasta tarkemman viankuvauksen, sekä asiakastiedot yksityisviestillä profiiliin http://elisa.to/urhokas . :)

      Jussi / Palstatiimi
      http://elisa.fi/palsta

      • pazzka

        Tuollaista ikkunnan, oven tai pihan perukoilla puhumista se on kokoajan, ei voi käsittää nykyaikana tuollaista....!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4013
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe