Teettekö näin?

höpsähtänyt

Viettekö treffikumppanillenne ikinä mitään lahjaa?

Minulla on treffit tulossa lauantaina ja haluaisin viedä hänelle jotain pientä. Edellisistä treffeistä on jo kulunut jonkin verran aikaa, mutta silti haluaisin ilmaista, että hän on ollut ajatuksissani. Mikä olisi sopiva lahja mielestänne?

Vai onko tämä ihan tyhmä, yltiöromanttinen ele, joka ei sovi suomalaiseen deittikulttuuriin. :/

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanaajatus

      Mitä suotta mietit, mikä on suomalaista deittikulttuuria. Jos susta tuntuu, että haluat viedä jotain, niin se on sua aidoimmillaan ja ihan oikein. Mä ainakin olisin ihan otettu huomaavaisuudesta. Missä ne treffit on? Se nimittäin varmaan vaikuttaa siihen, mitä viet. Jos ne on hänen luonaan, niin kukat tai viini on perinteikästä ja toimii aina. Fantsua treffiä teille!

    • Ideas kuulostaa suloiselta :3 Mihin ootte menossa treffeille? Ootteko tuntenut kauan? Mun mielestä pikku lahja kuulostaa romanttiselta/ suloiselta :)

    • Ehjäyskutsuntamajuri

      Nyt täytyy vielä varmistaa, että oletko mies vai nainen, ja tapaatko miehen vai naisen?
      Mutta koska tämä palsta on lesbojen palsta, niin sillä oletuksella, että jos olet nainen ja tapaat naisen, eli olette ehkä molemmat lesboja, vie lähimmäisellesi - eli sille toiselle lesbolle - lahjakortti kymmenvuotiseen eheytysterapiaohjelmaan. Ehkäpä hän antaa hyvän kiertää ja tekee saman jollekin kolmannelle, tämä neljännelle jne. ja lopulta Sinä saat itsekin joltain samanlaisen.
      Ehkäpä joku paranee pysyvästi ja niin olet saanut olla osana hyvien tekojen ketjua.

    • Autsmikäläppä

      Eheytys ? Kuulostat kyllä pupujussilta joka ei ole uskaltanut katsoa kolostaan vuosikymmeniin ; )

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      44
      3888
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1879
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1326
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1202
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      980
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      190
      975
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      228
      954
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      927
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      800
    10. Jälkiviisauttako

      Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?
      Ikävä
      79
      799
    Aihe