Muistaako joku myyneensä koiransa Orimattilaan?
Tällainen vaelteli siellä 3 viikkoa vapaana etsien ruokaa, mm. talipalloja lintulaudoilta.
Kuvasta näkee miten laiha se on! Koira on kuulemma "toimitettu" omistajalleen, mutta selvää on että hän ei nähtävästi pysty siitä kunnolla huolehtimaan. En tiedä omistajan nimeä, joten en laita tähän yhteystietojani. Toivon, että koira saa apua!
http://aijaa.com/QZN8LX
Huom! Estrelakasvattajat
suututtaa
4
141
Vastaukset 4
- Sakupoika1
Samaa toivon minäkin!!
- levannolta
Tuosta koirasta on myös Orimattila-keskustelussa. Joku siellä huutelee, että juttu muka on täyttä p...aa vaikka on kuva ja kaikki. Olisiko koiran omistaja?
- Hyväätoivonkoiralle
omistaja tai lähipiiri.Ei kerro hyvä omistajasta moinen juttu,vaikka olisi karannutkin,niin kyllä olisi luullut etsivän koiraansa hiukan innokkaammin,jos viikkotolkulla saa jolkutella kylillä??
- hbmvyh
järkyttävää... toivottavasti koira saa uuden, paremman kodin ja perheen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471492Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59900Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87637
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 43573
- 7542
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24531- 44521
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520- 61515
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37496
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14491Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132449- 42418
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45409Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26399