Ollaan mietitty tytölle nimeä Vadelma. Se sointuu kauniisti ja on helppo lausua melkein maassa kuin maassa. Mutta onko se ihan pöhkö nimi? Toisiksi nimiksi suvusta Aino Irene.
Vadelma etunimenä
19
1637
Vastaukset
- ononon
On pöhkö nimi.Pienellä tytöllä vielä menee, mutta aikuinen Vadelma... Eikä Aino Irene riitä?
- eikannatusta
Onhan tää vitsi? Ja onko kiva kun sanotaan varmasti Vatuksi, aatteele ite vattu..vi...vattu, vi...
- vattuvappu
Niinpä siinä varmaan kävisi.
- Anonyymi
mu nimi o Vadelma ja muo o sanottu kyl pari kerta v*tuks...
- einimimiestäpahenna
Me aateltiin pojalle etunimeksi Lanttu. Sukunimemme on Kaalinpää.
- eitodellakaan
Laittaisin Marja Aino Irene tai Aino Irene.
Vadelma ei sovi pienelle eikä isommillekaan tytöille/naisille.- Anonyymi
Kyllä monella on se nimi , Ainot ja Irenen on aika tavallisia , miksi kaikkien pitäisi olla samalla nimellä varustettuna.
Omilleni en ole antanut koskaan mitään muoti nimiä ja kaikki ovat olleet tyytyväisiä nimiinsä.
Joten Vadelma on mielestäni kaunis nimi
- Kannatan
Vadelma Vattu Vittuli
- riikutin
Miksei Matilda?
- eiei
Mitä jos tytöstä tahtoo tulla vaikka poliitikko?
Koetapa tehdä uskottavaa vaalikamppanjaa nimellä Vadelma. - oisko
Olisko Vienovadelma Huttunen hieno nimi.
- Möhky
Ei kun Mähkyvadelma. Se on parempi.
- usmu
Ruusukudelma sittennii.
- vinkkipinkki
Vadelma on musta ihana nimi, ainoa ongelma tulee jos aletaan miettiä lempinimeä, koska "vattu" tosta vääntyy aika nopeasti ja sit ollaan lähellä kirosana-osastoa. Vadelma on kuitenkin sen verran pitkä nimi, että lempinimi tulee käyttöön melkein automaattisesti.
- NimiTäti
Aino Vadelma Irene on ehdotukseni.
- Hymiö
Ihan kiva nimi. Mutta kun kaikki muut sitä niin paljon vihaavat niin ehdottaisin nimeä Vadele. Tai Adele jos V tuntuu oudolta :)
- Kepuliina
Ehkä Vademecum olisi vielä parempi?
- Anonyymi
Onko vatelma hetelmä?
- Anonyymi
Suomessa on 180 ihmistä joilla on Vadelma nimenä joten moni muukin on siitä nimestä tykännyt,
Voi olla että koulussa sitten huudellaan Vatuksi , mutta ei nimi miestä pahenna jos ei mies nimeänsä sanoo vanha sananlaskukin. Laita se nimi jos pidät siitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571400Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873