Käyttis Ubuntu14.04 Mate. Firefox 37.0. Luukkuun kirjoitetut ja siihen tulleet vastaustekstit ei ole normaaleja. Sanoista puuttuu ä ja ö kirjain. Korvattu merkillä ?. Mistä johtuu ja miten korjataan? Muissa posteissa ei samaa vikaa! Laitoin yläriviltä näytä/merkistökoodaus unicode. Toinen vaihtoehto Länsimäinen. Ei tunnu toimivan?
Luukkuun oikeat kirjaimet
Luukuttaa
488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ota yhteyttä Luukku.comin asiakaspalveluun.
Siksi tällä ukolla onkin luukun sp.osoitteena Huussin@luukku. sinne tulee paskaa ja roskaa muutenkin että voin sen tähänkin laittaa. Luukku on hyvä vittuilupostiosoite idiooteille kauppiaille yms. yrityksille. Parempiakin sähköposteja on
Näin on. Paskaluukuksi minä sitä tapaan kutsua.
Täyttä paskaa tuntuu olevan toiminnaltaankin. Usein olen saanut ja saan näköjään vieläkin ventovieraitten postia. Mm. eräs yhdistys lähettää jatkuvasti kokuspöytäkirjojaan minulle vaikka en ole kyseisen puljun kanssa minkäänlaisissa tekemisissäkään. Toisaalta en pääse kirjautumaankaan koko postiin kuin ehkä kerran kuukaudessa.