Eli otsikossahan tulikin jo tärkeimmät.
17v jääkiekkoilijan tappo Tampereella -92, muistaako kukaan?
14
5430
Vastaukset
- Mä vaan
Jääkiekkoilijan tapon, mut en tiedä onks sama.
- muistelen
joka tappoi jonku nuoren Tampereella keskustorin kulmilla
- ...........
Oli se skini. Tapauksen jälkeen lätkäjunnut kuulemma jahtasivat ja löylyttivät kaupungilla liikkuvia skinejä vielä pitkään.
Tai ainakin tuota kaverit kertoivat.
- näinhän se meni
15v skini, Ressuksi sanottiin, avusti "pikku-Mika" 13v, nämä siis toimessa mukana. Muita kyllä heilui paikalla, mutta eivät osallistuneet kahakkaan. Uhri kuoli sydämeen osuneeseen iskuun. "Ressu" lusi reilut parivuotta, vapautui siis 94 helmikuussa, jos kiinnostaa.
- jepu
ollu jotenkin fyysiesti sairas (psyykkisen sairauden lisäksi) ja sen takii just uhos et kun hän ei saa elää nii ei saa toikaan!
- Tietoa löytyy
jepu kirjoitti:
ollu jotenkin fyysiesti sairas (psyykkisen sairauden lisäksi) ja sen takii just uhos et kun hän ei saa elää nii ei saa toikaan!
Skinillä oli sokeritauti.
- hikki miiri
keskustorin mäkkärin kulmilla ja ihmisiä oli kun pipoo. Käsittääkseni nuorimies kuoli paikan päälle, eli mitään ei ollut käytännössä tehtävissä.
Ja se pikku-mika saatto olla sellanen rimpula, joka kävi koulua steinerissa tuolloin.
kerrottiin, että tämä "ressu" puukotti kaveria ja tämän lisäksi hyppi kuolettavasti loukkaantuneen päällä. - hyppijä
hikki miiri kirjoitti:
keskustorin mäkkärin kulmilla ja ihmisiä oli kun pipoo. Käsittääkseni nuorimies kuoli paikan päälle, eli mitään ei ollut käytännössä tehtävissä.
Ja se pikku-mika saatto olla sellanen rimpula, joka kävi koulua steinerissa tuolloin.
kerrottiin, että tämä "ressu" puukotti kaveria ja tämän lisäksi hyppi kuolettavasti loukkaantuneen päällä.hypyt on hypitty ja iskut annettu ja tuomiot lusittu
- pikkum
Ei kyllä lätkätyypit löylyttänyt yhtään skiniä. Ja hikki miiri ihan oikeessa. Ressu ystäväni ja tuolloin liikuttiin samassa porukassa
- javetäävastapalloon
Eli sinäkin olit/olet idioottiluuseri. Onneksi olkoon.
- uyotouto
Jep niinhän toi nimimerkin takana oleva pikkum on todellinen luuseri. Sellainen sian paska. Isänsä epäonnistuneen runkkauksen lopputulos. Kuten toi hikki miirikin. Ne on niin vitun tyhmiä etteivät ole tajunneet tappaa itseään. Yhteiskunta voittaisi huomattavasti jos sen tekisivät.
- ijhe
En muista.
- rikostutkijaa
eiks vuosi ollu 91 ei 92
- Anonyymi
Oliko Ari nimi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004