nokia ei löydä bluetooth-laitetta

avutonihminen

Kuten otsikko jo kertookin, minun nokia-puhelimeni ei löydä bluetooth laitetta.

Puhelin on nokia lumia 1020. Olen myös kokeillut samsung galaxy s3 puhelimella etsiä, ja se löysi sen laitteen mutta nokia ei.
Osaisiko joku auttaa?

4

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • l520

      Toi on kyllä tuttu ilmiö sillä viimeks eilen oli vaikeuksia saada yhteys yhteen puhelimeeni josta loppujen lopuks sain siirrettyä parit kuvat talteen.Aikansa kun yrittää niin kyllä se yleensä onnistuu.Tarkemmin sanottuna mennä asetuksien kautta bt valikkoon ja hakea laitteet moneen kertaan renaamalla bt "katkasijaa" on/off on/off tyyliin niin kauan kunnes kaikki on löydetty...sitten paritus ja homma on selvä.Lumia on vissiin vähän ronkeli ottamaan yhteyksiä laitteisiin joita ei ole vielä paritettu.

      • peräkammarin_poika_lumia

        Heh, Lumia ujo seuranhaussa :)


    • 8001020920

      Lumiat ei vaan yksinkertaisesti toimi kuten paremmat puhelimet.Valokuvien siirto l'hes mahdoton teht'v' Lumia puhelimella.

      • Miten niin mahdotonta? Mihin olet siirtämässä, tietokoneelleko, tabletille vai toiseen lumiaan. Kun tallennat kuvasi pilveen jo ottohetkellä, niin et tarvitse siirrellä niitä mihinkään.
        Sieltä ne löytyvät tulostamista varten esim. langattomalle tulostimelle jopa suoraan puhelimesta. Voit myös lähettää sähköpostilla kuvat suoraan tulostimeen, jos et ole tulostimen langattoman yhteyden piirissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4358
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      144
      3120
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2428
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2343
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      1985
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1584
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      150
      1411
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe