Malediivien Guest Houset

aurinko72ps

Hei!
Onko täällä kokemuksia majatalo-majoituksesta? Millä saarella olette olleet ja miten nuo ruokailut hoituvat? Nyt kokemusta ainoastaan Kuredu-saarelta ja nyt voisi lähteä katsomaan toisenlaista lomaa paikallisten saarille. Kaikki tieto on lämpimästi tervetullutta :)

3

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerranelamassamalediivit

      Suosittelen! Paikallisten saarilla on edullista matkustaa ja malediivilaiset ovat todella vieraanvaraisia. Ihan unohtumaton kokemus! Hyvä valinta on esimerkiksi Ukulhas: näkee varmasti paholaisrauskuja ja paikallisen kalastajan kanssa voi käydä narraamassa purjekaloja. Täällä lisää tietoa: http://kerranelamassa.fi/malediivit-matkailu/edullinen-reppureissu/

      • aurinkops72

        Kiitos vastauksesta. Olen tutustunut aiemmin kerranelämässä tietopakettiin :). Oletko ollut Ukulhasissa? Jos olet niin miten kauan viivyit tuolla saarella, olitko muilla saarilla? Missä yövyitte ja otitteko ruokia majatalosta tai onko siellä valinnanvaraa ravintoloissa? Menittekö yhteysveneellä saarelle? Kaikki tieto tuosta kyseisestä saaresta kiinnostaa .).


      • kerranelamassamalediivit

        Oltiin Ukulhas-saarella viikon verran ja kävimme tuolla kertaa päiväretkillä naapurisaarilla. Majapaikkana oli Ukulhas Breeze Inn, joka oli tosi mukava paikka, mutta majatalonvalinnalla ei saarella suurta merkitystä, mistä nyt saa huoneen itseään miellyttävään hintaan. Majatalolla ei ollut omaa ravintolaa, vaan haki majatalosta tilatut ruuat saaren ainoasta ravintolasta. Sittemmin saarelle on taidettu avata toinenin ravintola. Ruoka oli edullista saarella. Käytettiin yhteysvenettä, oli oikein hyvä paatti. Samalla paatilla pääsee muutamalle muullekin naapurisaarelle, jos haluaa kokeilla asustelua useammalla saarella. Toivottavasti näistä on apua! Mutta siis ehdottomasti suosittelen Ukulhasta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3159
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3057
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2922
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2594
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2112
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1667
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1639
    8. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1632
    9. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1566
    Aihe