Nyt "antiikkia"!

AntiikkiNikon

Olen myymässä vanhaa Nikon coolpix 880 legendaa, joka aikoinaan oli kovasana. En vain osaa oikein päättää minkälaista hintaa kyseiselle vehkeelle voisi laittaa. Kamera on aikoinaan maksanut paljon varsinkin 2x telejatkeen kera, mutta tiedän, sillä hintalapulla ei ole nykyään mitään merkitystä. Ajat ovat muuttuneet.

Kamera on toimiva kokonaisuus, joten jos sillä joku haluaa kuvailla niin siitä vaan, itse pidän sitä enemmän antiikkivehkeenä, joten kamera sopii oikeastaan vain keräilijälle.

Kameran kennossa on muutama rikkinäinen neon-pikseli, mutta sepäs ei "koriste-esineessä" haittaa pätkääkään. Ulkopuoli kuitenkin täysin ehjä ja naarmuton, pientä kulumaa laukaisu-nappulassa luukuunottamatta.

5

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tonnikalavale

      jos oot myymässä, etkä antamassa, niin pyydä tonni

      • Digi_digi

        Ostin aika lailla samaa tasoa (3,3 Mpix, 3 × zoom) edustavan Canon PowerShot S20 -kompaktikameran toukokuussa 2000. Markka-aikaa elettiin, ja maksoin ostoksestani vara-akun ja parin lisä-muistikortin kanssa euroissa laskien pyöreästi tonnin verran.

        Kamera lojuu jossakin pöytälaatikkoni uumenissa edelleen enkä epäile, etteikö se toimisikin (akut tosin saattavat olla eri mieltä). Tonnin pyytäminen tästä vekottimesta voisi silti mennä vähän optimismin puolelle. ☺


      • Talouskriisi

        Tonni suottaapi olla hiukkasen liikaa tälläisenä lamanaikana :D


      • BöööörnRunkku

        "Tonni suottaapi olla hiukkasen liikaa tälläisenä lamanaikana :D"

        Kyllähän, se kun kaikki rikkaat lähtee ruotsiin, veropakolaisikis, tarkoittaa ihan vaan, että menköön sinne läskiperseet.

        Kapitalismi on kapitalismia ja jos ei rikar hurri tajuu, niin menkööt sinne minne ovat aina uhkailleet menevänsä :-)

        Saatanan rikkaat kitisevät homot.


    • 920

      Nikon Coolpix 990 pokkari oli oikeastansa vitsi. Koko 2-vuotisen ajan mitä se mulla oli, se pölyttyi hyllyllä. Akunkesto ja AF-tarkennus oli ihan persustasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5037
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      20
      4438
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      2997
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      38
      1795
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      1772
    Aihe