kun ihminen ei tiedä alieneiden olemassaoloa, elää hän eräänlaisen kuplan sisällä.
Kupla rikkoutuu kun hän tajuaa että niitä on, eikä asia pidemmän päälle tunnu enää yhtään ihmeelliseltä, ei edes se, että alieneita kulkee keskuudessamme.
Itse olen täysin tottunut siihen että tiedän alieneiden olemassaolon ja heidän kulkevan keskuudessamme.
Kupla rikkoutuu kun hän tajuaa että niitä on, eikä asia pidemmän päälle tunnu enää yhtään ihmeelliseltä, ei edes se, että alieneita kulkee keskuudessamme.
Itse olen täysin tottunut siihen että tiedän alieneiden olemassaolon ja heidän kulkevan keskuudessamme.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siinä vaiheessa kun alkaa kuvitella alienien kulkevan keskuudessamme on kyllä syytä pikaisesti hakeutua kuplaan jossa seinät on pehmustettu.
Ainahan voi mielessään kuvitella mitä vain, sillä kaikki on mahdollista.
On vain typerää väittää jotain todeksi mitä ei voi todistaa.
Se pätee niin uskomuksiin, kuin uskomattomiin asioihin.
Yleensä mielikuvituksettomat ihmiset ovat kaikkein hanakampia tyrmäämään ajatuksen, jota käsittelemään heidän älynsä ei riitä.
Kun kuplat puhkeaa ei edes omasta olenmassaa olosta voi olla varma.
Kyllä voi, jos analyyttinen järki säilyy mukana. Jos epäilet omaa olemassaoloasi, voit järkeillä: "Epäilen, siis olen."
Holodeckkiä
Minä olen saanut kuplan puhkeamaan, viljapeltokuviokoodeja tutkimalla ja mielenhallintalamppujen säteilyn avulla.
Nykyään epäilen ihan kaikkea mitä meille syötetään ja täytyy sanoa että usein hieman naurattaa ihmisten hyväuskoisuus. Myös ihmisten lauma käyttätyminen on uskomatonta ja en enää ihmettele jos joku saa miljoonia ihmisiä aatteidensa puolelle, tosin media on siinä tehkoas tänä päivänä. Ainakin suomessa ei ole enää puolueetonta mediaa ja maailman laajuisesti media on muutaman näpeissä. Poikkeuksena tietenkin valtamedian pelkäämä MV-netti lehti.
teijjän ufo-kuplaa tässä niiku, ... muutens, ette kattonet tota Prisma-ohjelmaa tolta ykköseltä just tossa...ois antanu pikkasen mittakaavaa teille vitun pököille, stupid fucks
Oi kun tuli paha mieli kun palstan trollivajakki kutsui minua pököksi. Snif. Pyydä heti anteeksi senkin narttu tai lyön käsilaukulla.
Meitsejä on kaikkialla ja kyl ilmoittelemme itsestämme aina sillon tällön
Kuplat puhkeaa, kun kersantti Jim Pennistonin Rendlesham- ufohieroglyfit onnistutaan tulkitsemaaaaan !!