Tuliketun versionumerointi

whatthelotsikc

Onko kehittäjillä noussut kusi päähän vai miksi uusimman firefoxin versionumero on 37, kun exploderissa se on "vasta" 11? Bigger is better, yea?

4

193

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urpolle

      Mitä merkitystä sillä on ? Häiritseekö sinua jotenkin että Firefoxin versionumero on suurempi kuin IE:n ?

      Versionumeroa on tapana kasvattaa kun tulee uusi versio ja eikä eri ohjelmien versionumeroiden vertailussa ole mitään järkeä, vain saman ohjelman kohdalla katsotaan versionumerosta se uudempi käyttöön.

    • erc234c212

      Mulla on eräs ohjelma jonka versionumero on 10037.

    • dofij

      Gouglehan tuon tyylin aloitti, heillä numerot menee jo päällä 40:nen, Mozillan piti ilmeisesti vastata "kilpailuun"
      Microsotin versioinumerot on perinteisesti vaihtunut suurinpiirtein käyttöjärjestelmän mukaan

    • NoJopaOn

      On suuret murheet sulla, ootko miettiny stressilääkitystä ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      68
      1080
    2. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      46
      1044
    3. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      66
      968
    4. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      154
      762
    5. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      57
      694
    6. Festivaaliko?

      Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl
      Kuhmo
      29
      619
    7. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      40
      615
    8. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      16
      557
    9. Mies viimeinen viestisi..

      Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon
      Ikävä
      109
      527
    10. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      74
      502
    Aihe