Olemme kesäkuussa lähdössä Kroatiaan. Lennot Splitiin, jossa on tarkoitus oleskella muutama päivä. Sitten lautalla Bracille pariksi viikoksi. Vinkkejä ja ajatuksia liikkumisesta, aktiviteeteista ja nähtävyyksistä otetaan vastaan.
Bracin saari
jiitee44
1
193
Vastaukset
- kroaatti
Splitissä se vanha kaupunki joka on linnoitusen sisällä ja kuitenkin meren rannalla on kaunis. Me olemme menossa Tucepiin Makarskan kaupunkiin ja Podgoraan 7pv:ksi ja Splitiin 2pv:ksi juhannuksen jälkeisellä viikolla.. Sieltä käydään laivamatka Hvarin saarella. Varasimme ensin Bolilta asunnon, mutta vaikutti aika pieneltä paikalta eikä sieltä tehdä matkoja Hvarille. Saaret kilpailevat turisteista joten yhteistyötä ei tehdä. Tietoa Splitin linnoitusessa on ja mantereesta n. 80 km alaspäin on useammasta kerrasta, mutta ei vielä saarista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857415- 965364
- 2534524
- 444455
- 623227
- 482646
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222328Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘282291- 482240
- 412164