Kokemuksia lomaromanssista

Lomaromanssi

Okei eli niinku otsikko kertoo ni kertokaas kokemuksia lomaromansseista. Missä maassa tapahtui? Minkä ikäinen olit? Jatkuuko vielä? Tunnelmia, kun lähdit takaisin kotiin ja jouduit jättämään romanssin? Kertokaa ihmeessä :)

8

402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IhanaTurkki

      Turkissa olin ensimmäistä kertaa vuonna 1977 ja sen jälkeen en muualle ole matkustanut. Joka matkalla uutta romanssia pukkaa päälläni.

    • Jose1993

      Kreikka, vuonna 2013. Olin vanhempien ja siskon kanssa kahden viikon lomalla. Illalla lähdin kiertelee ja kävin muutamassa baarissa/ravintolassa. Yhdessä niistä oli suomalainen kundi kesätöissä,
      Oli mukava jutella ja kerroin vähän miten reissu oli sujunut. Kundi kaipasi selvästi suomalaista juttuseuraa ja ehdotti, että jos kiinnostaa, niin hän voisi lähteä seuraavana päivänä näyttämään lähialueen rantoja. Hänellä oli käytössä moottoripyörä. No seuraava päivänä lähdettiin ajelulle. Käytiin rannalla jos toisellakin.
      Mukavaa juttu-ja rantaseuraa hän oli. Pelailtiin, uitiin ja naurettiin, puhuttiin vakavia, puhuttiin urheilusta eli ihan normijuttuja jne. Illat kundi oli töissä.
      Yleensä en kundeja tapaile, mutta 9 päivän aikana tunteet tähän kaveriin toi minusta esille uusia puolia. Kaiken kaikkiaan hauskaa oli ja näki sellaisia paikkoja joihin ei olisi itse osannut mennä. Upeita rantoja, mukavia hetkiä,kokemuksia yms.
      Mutta se reissu oli yksi kokemus muiden joukossa ja se jäi siihen.
      Ei olla pahemmin enään pidetty yhteyttä, joskus se lähettelee viestei ja kuvia jne.

      Yleensä ottaen kannattaa olla aika varovaisia noiden lomaromanssisuhteiden kanssa, varsinkin paikallisten kanssa. Joskus ne voi päättyä aika ikävästi, ainakin mitä naisten osalta niistä olen kuullut.

      • IhanaTurkki

        Muuten, joka matkalla uutta sukupuolitautia pukkaa päälläni...


      • tper
        IhanaTurkki kirjoitti:

        Muuten, joka matkalla uutta sukupuolitautia pukkaa päälläni...

        Samoin mulla, monta tautia koettu, kun tuli paneskeltua ilman kortsua.


    • xoxoxoM

      Mä tapasin tammikuussa vuonna 2010 Thaimaassa paikallisen miehen jonka kanssa tapailtiin kahden viikon loman ajan, vietettiin joka ilta yhdessä, välillä myös päivisin. Olin hänen luonaan yötä ja olin tosi ihastunut!

      Kesäkuussa palasin samaiseen paikkaan vielä kuukaudeksi ja romanssi jatkui ja meillä oli tosi kivaa! Vieläkin ollaan yhteydessä facebookilla ja pari vuotta sitten viimeksi nähty, tosin ei enää romanttisessa mielessä kun mulla suomalainen mies mukana :)

    • Niin_kävi

      Lähdimme monta vuotta sitten kiertelemään Keski-Eurooppaa autolla, avio oli jo vähän päässyt väljähtymään. Siellä Tonavan rannoilla ja Unkarin kuumissa öissä kipinä löytyi uudelleen ja nyt vain on jo monet talvet odotettu aina kesää että päästään kokemaan samaa uudelleen. On tyttö niinkuin paprikaa, se polttaa kiihottaa. Paitsi ettei kysymys todellakaan ole enää mistään tyttösestä.

    • M-LN

      Käyn vuosittain Turkissa ja aina vähintään yksi lomaromanssi usein kyllä useampi lomaromanssa kahden tai kolmen viikon lomalla Alanyassa. Ennätys 11 lomaloromanssia kahden viikon matkalla.

      • nnnnnnnnn

        ei ne ole lomaromansseja, ne on panoja :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      112
      5088
    2. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      153
      5063
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4752
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      3044
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      30
      2763
    6. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2204
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2178
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      42
      1997
    9. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      41
      1798
    10. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1568
    Aihe