Kun ajoin tarkistuksen ja "poistin" turhia tiedostoja niin mielenkiinnosta menin katsomaan kohdepaikan mistä ohjelman piti poistaa tiedostoja niin samat tiedostot edelleen ovat siellä. Voidaanko näin todeta että ohjelma ei oikeasti poista mitään/tee yhtään mitään hyödyllistä?
onko advanced system care feikki?
systemcare
1072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
On. Se voi jopa aiheuttaa harmeja Windowsille. Muutenkin Iobit ohjelmat eivät ole oikein hyviä.
Toisaalta en pysty käsinkään manuaalisesti poistamaan kyseisiä kohteita, kun sanoo niiden olevan avattu jossain ohjelmassa?
Boottaa kone ja kokeile uudestaan poistaa ne itse ilman tuota ohjelmaa.
Ei se boottauksenkaan jälkeen anna niitä poistaa, ilmeisesti jotkut tiedostot ovat sellaisia joita ei ns. tarvitsekkaan saada poistettua, vaan ne kuuluvat olla sellaisenaan vaikka ohjelma ne toteaa joutenpäivän tiedostoiksi joita ei kuitenkaan voi poistaa..
Jos niitä ei saa poistettua, niin sille saattaa olla hyvä syy. Se, että advanced system crapper olisi poistanut ne, ei tarkoita mitään... paitsi ehkä sitä, että niitä tiedostoja ei pidä mennä poistamaan.
toimii hienosti
koskaan ei ole ollut skannauksen jälkeen murheita !
siis aina win 8 kunnossa
oljelma korjaa kaiken mitä tavllinen ihminen ei tiedä !
Ennenpitään on ongelmia.
7v iobitin käyttäneenä ei vieläkään ongelmia, en ymmärrä miten ihmiset saa koneensa sekaisin!
Helposti kun käyttää tuollaisia ohjelmia. Googlen kautta löytyy monia jotka saivat sillä koneen sekaisin. Siksi en suosittele sitä.
Kyllä. Vastaavanlaisia on esim. kaikenlaiset "registry cleaner", Ccleaner, ja filehiposta ladattavat ILMAISET roskat.