http://www.eduskunta.fi/aanestystulos/3/76/2011
Jalkaväkimiinat ovat paras Suomen puolustus. Persut ja Timo Korhonen olivat miinojen poistoa vastaan.
Jalkaväkimiinat ovat paras Suomen puolustus. Persut ja Timo Korhonen olivat miinojen poistoa vastaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuon takia reserviläiset saavat pian kirjeen. Suutari romutti uskottavan puolustuksen.
Eeroa ei kannata äänestää, vain yksi kokkare pääsee Oulusta. Suoraan äänet Sipilälle, oikea yrittäjä!
Jonni joutava tuhertaja ja rötöstelijä jo ennen kun oppii oikeat pekkaroinnit. Lähtökohdat Juhalla hyvät. Lesta itse ja kepun rötösherrojen opissa kieroksi poliitikoksi, mutta ei saa polonen mitään järkevää sanotuksi.
Eeroa nyt ei kyllä kannata kellään äänestää.
Kyllä ne miinat ja kaikki pyssyt on niin huonoja. Nehän antaa niin kauheen ruman ja kovan äänenkin. Eikö niitä voisi nätimpiäänisiä olla olemassa. Sitten se vielä koskee kun miinasta jalka lähtee irti. Kuitenkin joudutaan täällä meillä korjailemaan näitäkin Afgaanipakolaisa, jotka on olleet miinanpolkijoina kotimaassaan. Nyt ajelevat invamopolla meillä täällä Luhtavaatteet päällään täydellä tuntirahalla ilman tövelvoitetta. Harmittaa vaan risaisissa varkuissaan, reikäiset kalsarit siinä alla, kulkuset palellen näitä katsella kun toisilla menee paremmin kuin toisilla.
Juuri olen kelalle menossa luopumaan eräästä perusoikeudestani saadakseni toisen etuuden. Näihin tunnelmiin ja fiiliksiin, loppu.
Äänestän Eeroa, hän on kansanpirtin entinen narikkapoika.