Sijaiskoti kanille tarjolla!

sijaiskoti.kanille

Otan vastaan lopetusuhan alla olevia tai kiireellisesti pois annettavia kaneja hyvään ja asiantuntevaan sijaiskotiin!

Toisinaan kanista täytyy luopua esimerkiksi allergian tai edessä olevan muuton vuoksi, eikä aina riitä loputtomiin aikaa etsiä pitkäkorvalle uutta hyvää ja rakastavaa loppuelämän kotia.

Toimin sijaiskotina ja otan vastaan uutta kotia vailla olevia kaneja. Meillä kani saa asua huolellisella hoidolla ja huolenpidolla, monipuolisella ja terveellisellä ravinnolla ja virikkeellisessä ympäristössä niin kauan, että löydän sille hyvän ja huolehtivan kodin. Luonani ei ole muita eläimiä, joten myös esimerkiksi koiriin tottumattomat kanit tuntevat olonsa turvalliseksi. Valitsen uuden kodin tarkoin; motivaatiota ja rakkautta tulee löytyä koko kanin loppuelämän ajaksi. Uudelle omistajalle annan mukaan kirjalliset hoito-ohjeet sekä ohjeistan uutta omistajaa kanin hoidossa, ruokinnassa ja kynsien leikkuussa.

Tuonti Tarvasjoelle (30 km Turusta). Nouto Turusta onnistuu.

Tutustu toimintaamme tarkemmin nettisivuilla:
www.sijaiskotikanille.weebly.com

Ota yhteyttä ja kysy lisää:
[email protected]

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyrsijä

      Hei! Ihana ajatus, mutta kanit stressaantuu muutoista. Sen takia kani voi muuttaa vain eläinkaupasta kotiin, ja sieltä toiseen asuntoon. Että sieltä sijaiskodista ei kannattaisi antaa eteenpäin :)

      • Sedä

        Tottakai kani stressaa muuttamista -mutta ei mitenkään mahdottomasti. Ei kani siitä rikki mene. Tietysti on aina parempi, ettei eläin joutuisi ikinä vaihtamaan perhettä alunperinkään.


    • Anonyymi

      Tosi vanha on aloitus, mutta oletan aloittajan tekevän kaneista liharuokaa perheelleen, ja lopuista kanin tähteistä kissanruokaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7334
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4712
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4654
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3388
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1985
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1789
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1776
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1637
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1537
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1297
    Aihe