Otsassa/päässä (tunto"harhoja")?!

Yolibri

Olen tuntenut erikoisia tuntemuksia otsassa/pään alueella kohtalaisen pitkään. en muista milloin tunsin ensimmäisen kerran. Aluksi tunsin niitä vain nukkumaan mennessä. Nyt tunnen niitä aina kun olen yli 20 sekuntia paikoillaan.
Yritän ilmaista mahdollisimman selkeästi.
-Sähköisiä "energiapulsseja" tulee ulkoapäin, otsan läpi pään sisään.
-Perhonen otsan ulkopuolella noin millin päässä(ilma värähtelee omituisesti) tämä värähtely saattaa kiertää pään yläpuolelta takaraivonaluelle hyvin nopeasti ja hävitä samalla.
-Jokin näkymätön leijailee silmieni/otsan edessä. Välillä se osuu silmään.
-Kuin jokin olento asettaisi sormensa otsalleni ja painaisi kevyesti.
-Pistävä sähköisku tulee ulkoapäin otsaan, välillä ohimoiden kautta "ulos".
-Kuin sähköjohto olisi kytkettynä otsaan josta virtaa jatkuvaa heikkoa "sähköä" pään sisälle.
En ole vieroittautumassa mistään. mirtazapiinia olen ottanut uneen 7,5 mg silloin tällöin.
SSRI lääkkeitä koitin noin 3 vuotta sitten noin 2kk ajan. En tietääkseni sairasta mitään.

1

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paternostre

      ..suosittelisin kertomaan jollekulle luotettavalle JA pitkän uskossa olleelle kokemuksistasi,kuullostavat erikoisilta.. Rukous ja öljyllä voitelu Jeesuksen nimessä ja veressä saattaisi tepsiä. Lääkärit tuppaavat pitämään hulluina jos eivät osaa antaa selitystä vaivaan ja väärät diagnoosit voivat pilata elämän. Tutustu vaikkapa netissä rukouksen kautta parantuneiden ja vapautuneiden tarinoihin ja kokemuksiin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      362
      12942
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      82
      3912
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      18
      3911
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3834
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3284
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      135
      3078
    8. 103
      3048
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      44
      2922
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2734
    Aihe