Jos saisit toivoa yhden toiveen elämältä, niin mikä se olisi?
Sukupuoli ja ikä vastaukseen mukaan.
Sukupuoli ja ikä vastaukseen mukaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minä sain jo ne asiat, mitä toivoin.
Sain naisen jonka halusin, saatiin lapsia kuten suunniteltiin, olen ammatissa johon halusin, olen terve eikä ole näkyvissä mitään miksi en myös jatkossa olisi.
Mies 54 vuotias, maajussi.
Aina tietenkin löytyy jotain pientä, mitä haluaa lisää, mutta pääpiirteittäin hommat on menneet kuten olen halunnut ....
Kaikki ok.
Eeuu kun hajois.
Jeesuksen Kristuksen tunteminen ja Jumalan lapseksi pääseminen on elämämme kallein ja tärkein asia, tiesimmepä me sen tai emme. Toinen vaihtoehto on nimittäin helvetti, että silla lailla ja sillee. Hannu 31
yksi sinulta puuttuu mene ja myy kaikki mitä sinulla on ja anna rahat köyhille niin sinulla on aarre taivaassa tule sitten ja seuraa minua jeesus jatkoi kuinka vaikeaa onkaan niiden jotka paljon omistavat päästä jumalan valtakuntaan jeesus jatkoi lapseni jumalan valtakuntaan on todella vaikea päästä helpompi on kamelin mennä neulansilmästä läpi kuin rikkaan päästä jumalan valtakuntaan "kuka sitten voi pelastua " kysyivät opetuslapset
jeesus sanoi ihmiselle se on mahdotonta mutta ei jumalalle jumalalle kaikki on mahdollista
kumpa tietäisit HANNU
Fuck benjamin peltonen.
Hyvinkoulutettu, älykäs kumppani olisi haaveena. Semmoista ei vaan maalle saa houkuteltua.
Miksi hyvin koulutettu älykäs kumppani valitsisi huonosti koulutetun maajussin ?
Se, kun ei olminaru käsi oikein vetoa naaraisiin.
Miksi automaattisesti oletat maanviljelijän olevan huonosti koulutetun? Eiköhän koulutus ole varsinkin nuorilla viljelijöillä usein korkeampi kuin minimivaatimus, joka sekin on olemassa, että tilanpitäjäksi yleensä voi alkaa. Vanhemmassa polvessa voi toki löytyä useammanlaisia taustoja.
Ppohjimmaisi toive o, ettei joutus helevettii, ainakaan siihen iankaikkiseen. Mikään ei oo turhempaa ihmisoliolle ko kadotuksessa olemine. Turhan katmisen on joku aanaillut olevat karotuksen suurin tuska.
Siellä sitä ei vitussakaan kyllä jaksais ittiään. Ku ei tahto täällä ajassakaan jaksaa. Se vaan on kyrpilö että itestään ei pääse koskaan eroon. Ku on kerra munasolu ja siittijö yhtyny niin sittenpä on syntynyt siinä katoomato sielu, jonka olo vaa jatkuu. Ei voi sieluaan tappaa ihminen ja näi olle itsemurha ei, uskallan sanua, juuri koskaan maksa vaivaa. Eikö itsemurhari juuri toivo että hänen olemassaolosa loppuis ja että hän pääsis eroon itsestään?
No, voi kai sitä taivaaseen toki päästä itsemurhaantunut, vaan o siinä iso riski että löytääki ittensä jostain tonelasta, oottamassa viimestä tuomiota, niinku se Raamatu vertaukse äveriäs sälli. Silloli kusi sukasa, toisinku Aaprahami helemassa ryösivällä Latsaruksella.
eikös itsemurha juurikin ole luopumista jumalasta ja näin lyhintie helvettiin
mut isokirja sanoo nyt on siis usko toivo rakkaus mutta suurin niistä on rakkaus
mutta mitä rakkaus on
minä toivon viljelijänä katovuosia ja niitäkin 7 perä jälkeen koko mailmaan
pääsis taivaaseen mahdollisimman pian
SUN TÄYTYY KÄYDÄ HYPNOSIJOIALLA NI SE TEKEE ETTET TUNNE KIPUU NII PALJO