Ihmeellisiä nuo selvänäkijät

Onnenkevät

Melkoisen deja-vu -ilmiön koki meikänainen on ihan pakko nyt päästä jakamaan. Oli viime toukokuussa kun selvänäkijä Naomi M. ennusti minulle tulevasta rakkaudesta. En asiaa enää edes muistanut, nyt pääsiäislomalla olin iltaa istumassa kun yhtäkkiä tunsin käden olkapäälläni, käännyin ja siinä seisoi tumma komea mies pyytäen tanssiin. Kaikki meni juuri kuten Naomi oli kertonut, jopa asia josta mies myöhemmin minulle avautui osui oikeaan. Pari päivää sitten olin koiran kanssa lenkillä kun näin ojan penkereellä kevään ensimmäiset leskenlehdet ja samassa muistin. Kysyin tältä näkijältä vielä ovella lähtiessäni, että milloinkas tämä rakkaus sitten elämääni ilmaantuu ja hänellä oli salaperäinen hymy kasvoillaan kun vastasi että silloin taas leskenlehdet kukkii. Eilen mies soitti ja kysyi voisimmeko tavata. Hyvältä vaikuttaa että kiitos vaan Naomille ja muille näkijöille teette tärkeää työtä.

2

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivonhippu

      Voi kun tapahtuisi minullekin joskus tuollain! Erosta kohta kolme vuotta ja edelleen yksin ei vaan millään löydä ketään kunnollista, viimeisin seurustelusuhdekin meni totaalisesti metsään, mies osoittautui täysin epäluotettavaksi, haikaili vaan entisen naisystävän perään. Olen alkanut ajatella että minuu varten ei vaan ole ketään olemassakaan.

    • Haluviluvei

      Me taidetaan kaikki olla vähän sellaisia, että meille ei kelpaa ihan kuin vähintään oman tasoisemme elämän toveri ja usein ja melkein aina valinta tapahtuu ulkonäön perusteella. Jos sinulla on kaksi kosiaa. Toinen komea ja toinen vähemmän komea, niin sinä valitset sen komean, vaikka se vähemmän komea olisi luonnoltaan vaikka herran enkeli, niin hän ei sinulle kelpaa, jos vaihtoehtona on se komeampi. Ei tässä asiassa ole mitään sen enempiä pähkäilemisiä luonteesta tai jostain muusta ominaisuudesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      99
      2218
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      1955
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      51
      1543
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      48
      1486
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      153
      1466
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1364
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      144
      1294
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1156
    9. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      109
      1095
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1074
    Aihe