Ihmeellisiä nuo selvänäkijät

Onnenkevät

Melkoisen deja-vu -ilmiön koki meikänainen on ihan pakko nyt päästä jakamaan. Oli viime toukokuussa kun selvänäkijä Naomi M. ennusti minulle tulevasta rakkaudesta. En asiaa enää edes muistanut, nyt pääsiäislomalla olin iltaa istumassa kun yhtäkkiä tunsin käden olkapäälläni, käännyin ja siinä seisoi tumma komea mies pyytäen tanssiin. Kaikki meni juuri kuten Naomi oli kertonut, jopa asia josta mies myöhemmin minulle avautui osui oikeaan. Pari päivää sitten olin koiran kanssa lenkillä kun näin ojan penkereellä kevään ensimmäiset leskenlehdet ja samassa muistin. Kysyin tältä näkijältä vielä ovella lähtiessäni, että milloinkas tämä rakkaus sitten elämääni ilmaantuu ja hänellä oli salaperäinen hymy kasvoillaan kun vastasi että silloin taas leskenlehdet kukkii. Eilen mies soitti ja kysyi voisimmeko tavata. Hyvältä vaikuttaa että kiitos vaan Naomille ja muille näkijöille teette tärkeää työtä.

2

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivonhippu

      Voi kun tapahtuisi minullekin joskus tuollain! Erosta kohta kolme vuotta ja edelleen yksin ei vaan millään löydä ketään kunnollista, viimeisin seurustelusuhdekin meni totaalisesti metsään, mies osoittautui täysin epäluotettavaksi, haikaili vaan entisen naisystävän perään. Olen alkanut ajatella että minuu varten ei vaan ole ketään olemassakaan.

    • Haluviluvei

      Me taidetaan kaikki olla vähän sellaisia, että meille ei kelpaa ihan kuin vähintään oman tasoisemme elämän toveri ja usein ja melkein aina valinta tapahtuu ulkonäön perusteella. Jos sinulla on kaksi kosiaa. Toinen komea ja toinen vähemmän komea, niin sinä valitset sen komean, vaikka se vähemmän komea olisi luonnoltaan vaikka herran enkeli, niin hän ei sinulle kelpaa, jos vaihtoehtona on se komeampi. Ei tässä asiassa ole mitään sen enempiä pähkäilemisiä luonteesta tai jostain muusta ominaisuudesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      436
      2420
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      2199
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1445
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1119
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      61
      1038
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      413
      1012
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      895
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      888
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      849
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      835
    Aihe