Melkoisen deja-vu -ilmiön koki meikänainen on ihan pakko nyt päästä jakamaan. Oli viime toukokuussa kun selvänäkijä Naomi M. ennusti minulle tulevasta rakkaudesta. En asiaa enää edes muistanut, nyt pääsiäislomalla olin iltaa istumassa kun yhtäkkiä tunsin käden olkapäälläni, käännyin ja siinä seisoi tumma komea mies pyytäen tanssiin. Kaikki meni juuri kuten Naomi oli kertonut, jopa asia josta mies myöhemmin minulle avautui osui oikeaan. Pari päivää sitten olin koiran kanssa lenkillä kun näin ojan penkereellä kevään ensimmäiset leskenlehdet ja samassa muistin. Kysyin tältä näkijältä vielä ovella lähtiessäni, että milloinkas tämä rakkaus sitten elämääni ilmaantuu ja hänellä oli salaperäinen hymy kasvoillaan kun vastasi että silloin taas leskenlehdet kukkii. Eilen mies soitti ja kysyi voisimmeko tavata. Hyvältä vaikuttaa että kiitos vaan Naomille ja muille näkijöille teette tärkeää työtä.
Ihmeellisiä nuo selvänäkijät
2
149
Vastaukset
- toivonhippu
Voi kun tapahtuisi minullekin joskus tuollain! Erosta kohta kolme vuotta ja edelleen yksin ei vaan millään löydä ketään kunnollista, viimeisin seurustelusuhdekin meni totaalisesti metsään, mies osoittautui täysin epäluotettavaksi, haikaili vaan entisen naisystävän perään. Olen alkanut ajatella että minuu varten ei vaan ole ketään olemassakaan.
- Haluviluvei
Me taidetaan kaikki olla vähän sellaisia, että meille ei kelpaa ihan kuin vähintään oman tasoisemme elämän toveri ja usein ja melkein aina valinta tapahtuu ulkonäön perusteella. Jos sinulla on kaksi kosiaa. Toinen komea ja toinen vähemmän komea, niin sinä valitset sen komean, vaikka se vähemmän komea olisi luonnoltaan vaikka herran enkeli, niin hän ei sinulle kelpaa, jos vaihtoehtona on se komeampi. Ei tässä asiassa ole mitään sen enempiä pähkäilemisiä luonteesta tai jostain muusta ominaisuudesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697107Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2613118SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521869Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11337Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31202Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51067- 1011013
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40962Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0941