Moi
Tietäiskö joku miten vaihdetaan sf3 peräöljyt ?Kun ei löydy puottoroppua / ainoastaan täyttö aukko muovi tulpalla varikopan alla
Tietäiskö joku miten vaihdetaan sf3 peräöljyt ?Kun ei löydy puottoroppua / ainoastaan täyttö aukko muovi tulpalla varikopan alla
Vastaukset 6
Vanhimmat
https://www.motonet.fi/fi/tuote/803190/Oljyn-imupumppu-2-letkua
esim tuo!
Sun pitää käyttää semmosta imuria tai pumppua vanhan öljyn poistamiseen. Tai sitten öljyä ei tarvitse vaihtaa koskaan, lisää vain ölljyä jos on tarvis.
Ei taida ihan taipua tuo motonet juttu tuosta sivureiästä sisään ,ratas vastassa tuolla pitkän reijän päässä
Voiskohan olla et niitä ei oo tark vaihdettavaksi. Mutta mistä tietää et on tarpeeksi ,onko vaan laitettava reijän alareunaa myöten täyteen?
jos saat sinne jotenkin öljyä kaadettua, saa sen myös imettyä pois samasta aukosta. ja auko alareunaan on normi täyttömäärä. ps. ajattelen näin, että ellei peräöljyjä ole tarkoitettu vaihdettavaksi, ei perän ole myöskää tarkoitettu kovin monta vuotta kestävänkään! Kaiiki öljyt menettänät ominaisuuksiaan vanhetessaan, ja esim. perä, saattaa hyvinkin kondensoida, jolloin öljyyn menee vettä.
Juu u
Taidan irroittaa tuon kopan ja naukasta samalla tehdä pohjaan puottoropun
http://speedfight-3-rs-ac.skyrock.com/7.html
Avaa yksi perän alimmaisista pulteista.jotkut mallit tyhjennetään avaamalla murikan luukku.