Hei,
Tervetuloa Åkerkullan farmille maalaispolttareihin 19.4. klo 12 - 15.00 viettämään kaasopäivää. Tervetulleita ovat sekä tulevan kesän kaasot että ex-kaasot morsiamineen muistelemaan polttaripäiväänsä.
Vaikka kesän kaasoilla olisi jo juhlapaikka varattu, kannattaa Åkerkullaan tulla kuitenkin. Tilaisuudessa on kivoja vinkkejä polttarijärjestelyihin. Myynnissä on mm. ihania hemmottelusettejä ja vinkkejä mm. persoonallisen hääkehyksen valmistamiseen. Farmilla on myös pieni sisustusliike, joka yleensä pitää majaansa Helsingissä Lönnrotinkadulla, mutta tilaisuuksien aikana se on avoinna farmilla.
Mikäli polttarit eivät ole juuri nyt ajankohtaiset, niin muistattehan että nykyään meillä on mahdollista järjestää myös muita virkistäytymispäiviä sekä lasten synttäreitä Eemeli ja Peppi-teemalla.
Tilaisuudessa on tarjolla pientä purtavaa ja kuohuvaa, joten ilmoitathan viimeistään 16.4. mennessä pääsetkö mukaan ja montako teitä on tulossa.
Jotta kerkiämme huomioimaan kaikki ja esittelemään farmia halukkaille on osallistumispaikkoja rajoitetusti ja ne jaetaan ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittaudu sähköpostiin [email protected]
Lämpimästi tervetuloa!
kaasopäivä!
maalaispolttarit
1
1780
Vastaukset
- miehilleeikerrota
Hei apuaaaaaaa vieläkö ennättää ilmoittautua mukaan teitin kekkereihin? Oon aina unelmoinut just tollaisista polttareista. Vastaattehan mahdollsisimman pian niin rupeen kasaamaan tota porukkaa megeen. Upeet bileet tiedossa yes!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849