Usein menkat

Eli mun edelliset menkat loppu vähän yli 1vk sitten, oli normaalit 5pv. Eli siis kierrosta mennyt max 15pv, kun yleensä tasan 30. Onko tää jtn välivuotoa vai? Nyt siis alkan tulee jo ruskeeta ja tosi vähän.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Osalla naisista on ovulaatiovuoto, joka on paljon pienempi kuin kuukautiset. Ovulaatiovuoto on ok. Jos muita vuotoja on, niin kannattaa tutkia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Holeashit kirjoitti:

Eli mun edelliset menkat loppu vähän yli 1vk sitten, oli normaalit 5pv. Eli siis kierrosta mennyt max 15pv, kun yleensä tasan 30. Onko tää jtn välivuotoa vai? Nyt siis alkan tulee jo ruskeeta ja tosi vähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu