Kirkkoveneessä

Kirkkoveneessä oli pappi ja hänen vaimonsa.
Vaimoa nauratti kovasti ja hän melkein tukehtui nauruunsa.
Pappimiehensä kysyi;
-Mikä sua naurattaa noin paljon?
-No mua vaan naurattaa se, kun pappimieheni on kirkkoveneessä.
-Aijaa haha tajusin.
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kirkkopa hyvinnii veneessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MrJuha82outolintu kirjoitti:

Kirkkoveneessä oli pappi ja hänen vaimonsa.
Vaimoa nauratti kovasti ja hän melkein tukehtui nauruunsa.
Pappimiehensä kysyi;
-Mikä sua naurattaa noin paljon?
-No mua vaan naurattaa se, kun pappimieheni on kirkkoveneessä.
-Aijaa haha tajusin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu