Työväenpuolue SDP:n Vaalimateriaali painettu Viros

Viron_työväenpuolue

Työväenpuolue SDP:n nolo moka: Vaalimateriaali painettu Virossa

Perinteisesti suomalaisia duunareita puolustanut SDP lupailee eduskuntavaalikampanjassaan jopa 100 000 uutta työpaikkaa Suomeen, mutta puolue on itse työllistänyt kampanjamateriaaleja hankkiessaan halvemman työvoiman Viroa.

Perinteisesti suomalaisia duunareita puolustanut SDP lupailee eduskuntavaalikampanjassaan jopa 100 000 uutta työpaikkaa Suomeen, mutta puolue on itse työllistänyt kampanjamateriaaleja hankkiessaan halvemman työvoiman Viroa.

Osittain Virossa painetussa vaaliohjelmassaan SDP lupaa tulevalla vaalikaudella muun muassa estää työntekijöiden oikeuksien polkemisen, edistää osatyökykyisten mahdollisuutta saada töitä, nopeuttaa investointien tekemistä, helpottaa yritysten kasvua haittaavia normeja, tukea suomalaisten yrittäjien mahdollisuuksia liiketoiminnan kasvattamiseen sekä varmistaa suomalaisten työllistymisen.

- Tämä oli nolo moka, Paananen toteaa virolaisen painatusalan työllistämisestä.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015041219506633_uu.shtml

7

265

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yue

      Mokahan se, mutta tuli asenteet selville.

    • ei_voi_kuin_ihmetellä

      Perussuomalaiset remontoivat Helsingin konttorin SUOMALAISELLA työvoimalla. SDP virossa painattaa vaalimateriaalin jossa kerrotaan miten saadaan Suomeen 100000 työpaikkaa lisää. Kumpi on suomen työväenpuolue

    • Moni SDP:n kannattaja hakee myös alkoholijuomansa Virosta.

    • Halla-ahon_äänestäjä

      SAKn KILJAVAN OPISTO MYÖS PESETTÄÄ LIINAVAATTEENSA VIROSSA

      Jos haluat huijata itseäsi, niin mikäs siinä, äänestä SDP:tä jotta sen johto voi järjestää itselleen ja sukulaisilleen kivo virkoja veronmaksajien laskuun

      Mutta, vaihtoehtokin on

      Stadin kundi RENE TULEE tänään KELLO 8:50 OLETKO VALMIS, SOININ JA VEIKKO HURSTIN VIITOITTAMAA TIETÄ, René Hursti MAINOSTELEVISION HAASTATELTAVANA KELLO 8:50 NYT MAANANTAINA 13.4.

      René Hursti, Helsingin vaalipiiri, numero 158, Helsingin kaupunginvaltuutettu, varakansanedustaja https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/-----rene-hursti https://www.facebook.com/rene.hursti

      USKALLATKO KATSOA? Minä uskallan. Vaikka JÄLKEENPÄIN KATSO LEGENDAARISEN HARRI LINDELLIN HAASTATTELEMA RENE HURSTI

      https://www.youtube.com/watch?v=s9pFl_WTbZI

      RENE HURSTI KALLIOSTA VAIHTEEKSI PUHUU EDUSKUNNASSA, TOSIN TÄSSÄ VIELÄ ULKONA EDESSÄ, MUTTA EI ENÄÄ KAUAN

      https://www.youtube.com/watch?v=e_ZGwOgan-M

      SILLÄ RENESTÄ TULEE NÄISSÄ VAALEISSA PERUSSUOMEN KANSANEDUSTAJA, Helsinki numero 158. Kallion seudun Perussuomalaiset kertoo http://kallio.perussuomalaiset.fi/renehursti-eduskuntaan/ RENE´HURSTI EDUSKUNTAAN 2015

      • Ei-stadilainen

        Näin haastattelun. Mies oli ryhdikäs kuin sateenpiiskaamaa lehmän paska. Sinne vaan muiden joukkoon, tuo jos saa aamulla kengännauhat kiinni, niin siinä onkin jo saavutusta. Varsinainen vätys, oikein puistattaa.


    • EU_meininki

      Olemme kansan äänestyksellä liittyneet isoon EU perheeseen. EU:n myötä rajat häilyvät ja palvelut saa EU:n sisältä ostaa sieltä mistä halvimmalla saa. Kansan tahto oli liittyä ja nyt sitten siitä itketään ja valitetaan.

    • Hihat_heilumaan

      Keskustakin painatti vaalimainoksensa Virossa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      101
      1192
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      78
      669
    3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      110
      607
    4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      35
      589
    5. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      48
      578
    6. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      94
      547
    7. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      77
      540
    8. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      67
      519
    9. Martinalle onnea

      Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      495
    10. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      47
      468
    Aihe