Lahti on hyvä kaupunki ja kannattaa muuttaa Lahteen
muutakaa lahteen
20
255
Vastaukset
- Riekontie
Olen asunut Lahdessa takavuosina 20 v, viihdyin todella hyvin. Oli vilkas tapahtumarikas kaupunki, sekä kauniita hyvin pukeutuneita naisia, Kauppahotelli oli mukava iltapaikka. MuIstelen usein niitä aikoja.
- Riekontie
En ollut työttömänä koskaan, edes - 90 luvun lamavuosina. Töitä riitti lomat ja pekkaset pyöri.
- takaisinmuutan
Lahdessa on hyvä sosiaaliturva ja suuri työttömyys, niin ei ainakaan töihin tarvi mennä ja kohtalaisesti pärjää.
- ase9
Lahessa on ensi vuonna suunnilleen 119 000 asukasta ja suomen 8 suurin kaupunki.
- OiLahtiOn
Ei Hollolasta ole tarve muuttaa. Hollola muuttaa Lahteen jonkun ajan päästä. Nämä nykyiset hallinnolliset kuntarajat keskuskaupunkiin ja vielä samassa taajamassa ovat osa tulevaa maan historiaa. Suomi ei nouse änkyröimällä turhasta ja vääjämättömän edessä.. Terveisiä vaan Sormuselle!
- sossussajokapäevä
Sossutuella tulee hyvin toimeen.
- Loppuusekohta
Onneksi sossuntukiakin leikataan. Pakotetaan elämäntapalaiskurit etsimään itse sitä omaa toimeentuloa, eli töihin!!!
- Njetnjet
Mieluummin Lahessa ko Hullulassa
- Muutaja
En ole aikonut muutaa Lahteen. Keskusta niin ruma ja köyhä. Pyöräilijät ajelee jalkakäytäviä pitkin ja suojatiet hengenvaarallisia, uhkana napaansa tuijottavat autoilijat.
- laweiutr
Se olisi varmaan ÄHLÄMILLE hyvä paikka muuttaa vittuun täältä.
- ubicb
Miks ihmeessä Lahteen? jos kaupunkiin haluaa, niin Lahti ei oo kovin hyvä
- Jos_ei_Lahti
No, mikäs sitten?
- retromiesbwr
Baghdad
- LiitetäänPertunmaa
Nastola liitettiin Lahteen ja kohta liitetään Nostava. "Kylillä asuu kaks muijaa ja nekin on lesboja keskenään." kerrottiin vuonna 1988.
- kuppaus_on_taidetta
Me salpakankaalaisethan asumme jo Lahdessa. Tämä on asukkaan kannalta käytännössä samaa kaupunkia Lahden kanssa, mutta Hollolan kunnan eduin, eli kaikin puolin paremmin eduin kuin Lahden keskustassa.
- Offiaötököille
Onko nyt jo korkeampi verotus sinulle "kaikinpuolin parempi etu"? Loiseläminen tulee ulkopuolella kuitenkin palveluiden perässä matkustelun takia kalliimmaksi. Onko siis mitään järkeä pysyä väkisin itsenäisenä, vaikka rahkeet ei siihen enää taida kauaa riittää. Kun vielä joskus hattu kourassa tulette Lahden syliin, ei vastaanotto taida olla yhtä lämmin kuin nyt nastolalle.
- Hollolalainen
En muuttaisi Lahteen. Siellä on liikaa heteroja.
- Anonyymi
Jep hollolassa pojatkin hihittää nauraesssaa kuin tytöt ja hyökkäävät aina takaapäin ja porukalla kuten partaset.
- Anonyymi
Joo on virhe muuttaa Hollolaan. Sisäänpäinlämpeävä paikka jossa lapsetkin opetetaan vihaamaan muualta päin Suomea paikkakunnalle muuttaneita. Juopot ja narkitkin on heitä ylemmässä asemassa. Lahdessa kaikkea enemmän.
- Anonyymi
Hollolassa on jotenkin ummehtunut ilmapiiri. Naapureista vaan jauhetaan, mitään muuta jännittävää ei tapahdu elämässä. Lahdessa sentään on elämää. Hollolassa pieni piiiri pyörii ja sen huomaa ylimielisyydestä ketkä kuuluu siihen Hollolan sisäpiirijengiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1666378Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv952921Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?941816Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 131087
- 501049
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75973Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23968- 17960