Lapsen omiminen

emp11

Onko mahdollista että sijari voi omia lapsen itselleen tai ainakin omassa mielessään? Eli piut paut välittää miltä biovanhemmasta saattaa tuollainen tuntua.

1

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puuksdfjklsdfjsdkl

      oma mielipiteeni:

      on järkyttävää, että on ihmisiä, jotka ajattelevat vain omia etujaan lasten kohdalla. Mikään suhde ole samanlainen - minkälainen suhde olisikaan, kuin biosuhde.

      On järkyttävää kuinka toiset voivat, haluavat, tekevät "omia" toisten lapsia.

      Biovanhempien pitää vaikka kuolla, mutta taistella oikeuksien ja velvollisuuksien puolesta.
      Suomen sosiaalijärjestelmä on,mielestäni, rikollinen. Se oikeuttaa vääriä asioita. Valtio ottaa omakseen sellaista, mistä sillä ei tule koskaan olemaan mitään selviötä. Kun vieras aikuinen päättää lapsen puolesta - tekee hänelle elämän, kohtalon. Minua yrjöttää sellainen. Kristuksen nimeen tapetaan myös ihmisiä.

      Elämä on perseestä ja valtio on perkelestä. Mulkut tappavat rakkauden. Mukamas auttavat toisia - paskan marjat. Ovat egoja ja omien tarpeidensa tyydyttäjää. Suomessa on vaarallista olla "vapautunut" biovanhempi, kävellä vaarattomasti kadulla, sillä kuka vain voi varastaa lapsesi. Jos joku ei tykkää sinusta, niin saat pitkän taipaleen, että osaat pitää lapsesi itselläsi. Aina löytyy läskimummo, joka yksinäisyyttään rupeaa pelastamaan vieraan perheen lapsia. Lapsivarkaita nää yksinäiset.

      Neuvo nuorille perheille: älä vie lapsesi kaikille näytteille. Pidä lapsesi lähellä kotipaikkaa kunnes lapsi on isompi. Kaikenlaista pöljää, tyhmiä sossuja on aina liikkeellä maailmanparannus aikeissa, jotka eivät tajuaa yhtään mitään aikeina vain varastaa toisten lapsia, työntää nenäänsä toisten asioihin. Parasiitit. Nämä akat tarvitsevat afrikkalaista kyrpää, etteivät työntäisi neniä. Mitä muka muuta tekemistä heillä on kuin kuluttaa aikaansa telkkaria katsoen ja vaatteita ostaen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3210
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1942
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      81
      1771
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1522
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      27
      1344
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1198
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      112
      1160
    Aihe