Morjesta kaikille! Tässä nyt kyselen vähän kyseisen mopon perään kun itsellä koettaa mopoaika piakkoin. Iskin silmäni tähän Aprilian RS:ään. Kaverit siinä tulivat sitte huutelemaan, että kyseinen mopo olisi kyykkymopo. Onko mielipiteitä kyseisestä? Mielestäni ajoasennolla ei niin ole väliä. Neuvonne auttavat ostopäätökseen :) Kiitos kun osallistutte :)
RS-50 mopon ajotuntuma/ajon mukavuus
Moponeuvoatarvitseva
2124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
no rs50 on kyykkymopo ja katumalli sen "isosiskosta" joka on ajannut kilpaa. ajon mukavuus on mielestäni aika hyvä (ite omistan kyseisen mopon) ja keuliminen onnistuu myös hyvin.
Jos meinaat hankii nii mielestäni hyvä valinta
Suosittelen. ei välttämättä niin moni autoilija kiilaa eteen kun voi luulla nopeesti katsottuna eestä päin moottoripyörältä. mopojen eteen ydeensä kiilataan törkeesti joka on suomalaisten törkeä tapa mutta toi on voi vähän auttaa asiaan jos ei ole ihan perus mopon näkönen kulkupeli tulossa liikenteessä.