Hei. En tiennyt mihin osioon tämä viesti kuuluu, mutta oletan vauvakuumeisten tietävän paljon ovulaatioista ja etsineen tietoa mitä mikäkin oire tarkoittaa, joten kysyn täältä.
Kuukautiskivut ovat minulla normaalisti jotain aivan järkyttävää aina ensimmäisen vuorokauden ajan. Nyt kuitenkin viime kuukautiset olivat täysin oireettomat. Ei minkäänlaisia kipuja, kramppeja tai rintaoireita, pelkästään veristä vuotoa, suunnilleen normaalin mittaiset, suht. niukat, ei klimppejä.
Voisiko tämmöinen tarkoittaa, että en ovuloinut ollenkaan edellisessä kierrossa? En löytänyt Googlesta tarpeeksi tietoa ovuloimattomista kierroista.
Jos en ovuloinut, mitä seuraavasta kierrosta on odotettavista? Voiko tämmöisessä tapauksessa ennustaa seuraavia kuukautisia tai tärppipäiviä ollenkaan?
Olemme olleet puoli vuotta täysin ilman ehkäisyä.
Ovuloimaton kierto?
Kärsimätön-
1
2038
Vastaukset
Ihminen ei ole kone. Erilainen kierto, ei tarkoita automaattisesti "mitään".
Helppo sanoa mutta koita olla miettimättä jokaista merkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1551969
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281906Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue131158- 49982
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779