Ruotsalaisessa ravintolassa

Pena

Suomi oli juuri voittanut Ruotsin jääkiekko-ottelussa Globenissa ja pettyneet ruotsalaiset jääkiekkofanit purkautuivat areenalta. Eräs heistä suuntasi askeleensa Tukholman keskustassa sijaitsevaan ravintolaan, jossa hän huusi kovalla äänellä "onko täällä ketään suomalaista!"
seurasi pitkä hiljaisuus ja viimein peränurkalta kömpi esiin hintelä mies, joka väitti olevansa suomalainen. Tämä jääkiekkofani halusi maksaa nyt potut pottuina ja hyökkäsi hintelän miehen kimppuun ja pieksi hänet henkihieveriin. Hakattu mies menetti tajuntansa ja sivulliset soittivat ambulanssin paikalle. Lääkintähenkilökunnan antaessa ensiapua mies alkoi sitten heräämään ja tokaisi ensisanoikseen "Ähäkutti petkutimpas sitä minä olenkin Haaparannasta."

0

811

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        253
        4567
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        130
        2985
      3. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        41
        2752
      4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        74
        1730
      5. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        106
        1574
      6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

        Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
        Maailman menoa
        22
        1468
      7. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        55
        1324
      8. Kehtaisitko näyttäytyä

        kaivattusi seurassa?
        Ikävä
        93
        1235
      9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

        Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
        Maailman menoa
        205
        1098
      10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

        Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
        Ikävä
        47
        1085
      Aihe