Koirapuistoon on mukava viedä koira juoksemaan ja leikkimään muiden koirien kanssa. Välillä koira saattaa keritä johonkin nurkkaan vääntämään pökäleen, jota ei sitten löydy, kun sitä yrittää korjata pois. Haastan siis kaikki koirapuiston käyttäjät keräämään ensinnäkin sen oman koiran kakat, mutta myös 1 lähistöllä olevan kasan tämän lisäksi! Jos et löydä oman koirasi tekeleitä, kerää 1-2 vanhempaa pökälekasaa pois. Näin puistot ovat käyntisi jälkeen vähintään samassa tilassa tai siistimpiä! Itse olen pari viikkoa tehnyt tätä extrakasan keräilyä.
Puistohaaste!
Siistitään
3
131
Vastaukset
- gsd
Itsekin keräilin silloin kun käytiin enemmän ja oltiin yksin puistossa. Nykyään käydään niin harvoin ettei tule käytettyä siihen enää aikaa.
- omankoiranvain
Joo, en kerää muiden, oman koirani jätökset löydä helposti silloin harvoin kun puistoon tekee, kun tunnen koirani milloin alkaa tarpeilleen.
- Siistitään
Hyvä että keräät oman koirasi jätökset!:) Kaikki eivät kerää ja jossain vaiheessa puistossa on ikävä talsia, kun joka neliöllä on pökäleitä. Etenkin keväisin, kun sekoittuvat veteen... Tässä haasteen idea pähkinänkuoressa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739