Elisa ei tiedä asiakaspalvelusta

Eskapalisa

alkeitakaan. Soitin laskusta, josta jo muistuteltiin viesteilläkin. Kerrottiin, että jonotusaika on n. 5 min. Meni 33 minuuttia, ennen kuin vastattiin. Lasku osoittautui vääräksi, jo 4 kk aiemmin lopetetusta palvelusta oltiin vailla liki 100€.

Ja se "odotusmusiikki"; ärsyttävää vinkumista.
Miksi ei otettu numeroani ylös, jotta olisivat soittaneet takaisin?

Elisan "asiakaspalvelu" on syvältä. Ainoa, minkä hallitsevat, on rahastaminen.

4

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Eskapalisa,

      todella ikävä kuulla, että kohdallasi sattui juuri pidempi jonoaika. Monta eri asiakaspalvelijaa voi yhdistää puhelun samaan aikaan, jolloin jonoaika voi nopeasti kohota korkeammaksi. Nuo annetut ajat on aina arvioita, mutta liian pitkä aika oli silti, olet oikeassa. :(

      Hyvä että sait aisiasi kuitenkin kuntoon ja pahoittelut vielä jonoajasta!

      Jussi / Palstatiimi
      http://elisa.fi/palsta

      • 1219

        Elisasta eroon ikuisiksi ajoiksi !
        Puhelin myynnistä olemme ottaneet ipaidin sekä liittymän , myyjä harhauttanut kertomuksellaan ostajan hyväuskoisuutta.

        Lasku 90180711339 viite 80 36201 63249 Asiakasno. 17255077

        Olemme olleet yhteydessä asiakaspalveluun ,- pyytäneet sellaisen laskun lähettämistä mikä lopettaa asiakassuhteemme ikuisiksi ajoiksi Elisan kanssa .
        PS. IPAIDI ON RIKKI ,- Elisan nettikortin olen viskannut roskikseen ja hankkinut kilpailevan operaattorin netti yhteyden.

        Ei ole mielestäni teidän asiakaspalvelusta paljoa pyydetty kun halutaan maksaa kaikki kerralla pois ja olla erossa Elisa palveluista kokonaan ja sopimushan saa olla voimassa siihen saakka kun se on merkitty !
        ( Ettei tule sitä sopimusrikkomusta ja sakkoa !)


    • gangstalking

      Elisalla on ainakin ollut palkattuna omakotialueella asuva psykopaatti, joka järjestää asuinalueelle jonkun kohdalle tahallista kokoaikaista meteliä.

    • TupakkaaJaSavuaa

      No sitten kannattaa aina käydä paikanpäällä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      22
      3925
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      256
      3883
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3451
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      81
      3438
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2307
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1823
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1630
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1511
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1463
    Aihe