Kaikki valittaa vanhemmistaan, mutta kuulkaapa tämä! Eilen minulla ja vanhemmillani oli riita, mistäs muustakaan kuin rahasta. Pyysin että saisin vähän rahaa, jotta voisin ostaa joululahjoja ystävilleni. No, rahaa ei tullut, mutta iso tappelu sen sijaan. No, isä uhkasi sitten että ei vie minua seuraavana päivänä kouluun, koska käytökseni on huono! Olen lukiossa ja koulukyytiä ei minulle järjestetä (koulumatka n.8 km) Ajatella! Kuka kiristää koulunkäynnillä?? No aamulla herätessäni sain tuntea sen, että tämä päivä olikin sitten vapaapäivä! Jotkut varmasti ajattelevat, että minun pitäisi olla vain onnellinen ettei tarvitse kouluun mennä, mutta ei se ole ihan niinkään. Periaatekysymys ja paha mieli.
Mikä Show!
Väsynyt-87
3813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
8 kilometriäkö pitäisi kävellä? Eihän se nyt ole matka eikä mikään.
Lähtisin pyörällä, ja tulisin himaan joskus myöhän illalla, jos kysyvät, missä olin, niin voisin sanoa että vähän kesti kävellä 8 km kotiin.
joululahjat, virkkaa sipulipussi, kaulaliina tai puutöinä linnunpönttö jne. älä tee hienoja niistä. anna ne sun vanhemmilles. jos ne on materiaihmisiä, niin lompsat aukee silkasta järkytyksestä. Huomenna herää puol viisi ja rymistele aamupalaa, kun ne kysyy, mitä teet, sano että tartteet energiaa kun pitää kävellä kouluun. älä suutu, oo tavallinen, tehoo paremmin.