eli ongelmana on jatkuva tiputtelu ja runsas vuoto vaikka syön pillereitä.kierron aikanakin vuodan runsaasti,sitä saattaa jatkua parikin viikkoa.olen kuullut että klamydialla saattaa olla asiaan yhteys,pystyykö kukaan varmistamaan tätä?kun en mielelläni menisi lääkäriin,jos ne vaikka rauhottuisi.
auttakaa.
huolestunut
2313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaikki pillerimerkit eivät sovi kaikille, olen kuullut että jos pillerimerkki ei sovi elimistölle, voi se aiheuttaa jatkuvaa /pitkäkestoista vuotoa/tiputtelua, kysy pillerit määränneeltä lääkärilltä/terv.hoitajalta.kannattaisiko merkkiä kokeilla vaihtaa.
Oli ihan samat ongelmat, pillereitä olin syönyt 9kk, ilman sen kummempia oireita. Sitten vaan alkoi tuo tiputteluvuoto. Lääkärissä kävin ja sanoi, että pillereistä todennäköisesti johtuu, mutta voi periaatteessa olla myös klamydian oire. Että lääkärille menisin sinuna.