Kyllä se niin vaan on...

...että impotenssi on sitä kun maan vetovoima on suurempi kuin naisen viehätysvoima! Kiäh kiäh kiäh :E
31139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joo mulla on sama ongelma! Ei se minussa se vika ole vaan vaimossa ja maan vetovoimassa!

Äänestä
  • Mulla on maila aina kello kuuessa. Se on tanassa vain silloin, kun olen nelinkontin lattialla... :'(

    Äänestä

tjaa, saattahn se miestä olla kiinnostamatta juuri tuo yksilö, vaikka panettaiskin, mutta voipi olla niinkin, että on niin kuin miehiin päin, eikä sitten aina jaksa edes kunnolla jäykistyä, puhumattakaan aktin viemisestä suloiseen siemensyksyyn tai vaikka useampaan.
Miehen tehtävänä kun on saada siemensyksy, eihän meitä muuten täällä olisi ketään, eikä orgasmi ilman ejakulaatiota, ole edes mikään "kunnon" orkku.
Siemensyöksy kuuluu miehen yhdyntään tai vaikka useampi, jos ei 10:ssä minuutissa, niin mieluimmin vaikka 4:ssä tunnissa, noin ensi alkuun. Ja peelon tehtävänä on siis vaan, sen lisäksi, että tuottaa nautioa toiselle osapuolelle (nainen/mies) niin nimenomaan saada itse se siemensyksy.
Eri asia on sitten kokonaan esim. eturauhasongelmaiset keski-ikäiset miehet eturauhaslääkityksessä tai muusta sairaudesta johtuva kyvyttömyys saada siemenet oikeaa kautta ulos.
Itse olen pienestä pitäen alkaen n. 7-v, hoitanut itseäni ensin omin käsin ja sitten laitoksessa harrastanut kohtalotovereiden kanssa kaikenlaista. Sen jälkeen meni 30-v naisten kanssa (monikossa todellakin) ja nyt taas haikailee vähän sukupuolikumppania omasta sukupuolesta, naisten kanssa kun nautinto tuppaa nykyään jäämään ikään kuin hieman vajaaksi.
Vain mies voi todellisuudessa tietää, kuinka mies tyydytetään ja mistä hän nauttii. Historia jo opettaa, että kautta aikojen on miehillä ollut myös samaa sukupuolta olevia kumppaneita. Ennen vanhaan, silloin historian kultaisina aikoina, kuului nuoremman miehen/pojan ollakin ikään kuin vanhemman opissa ja siitä huolimatta tai juuri siksi myös avioelämä toimi.(ainakin Kreikassa, Roomassa ja myös islamilaissa mailla kirjoitetaan vastaavanlaisesta systeemistä. Toisaalta samoin oli myös naisten kohdalla. Eivät hekään olleet ilman nuorta tai vaikkapa vanhempaa rakastajaa jne.
Puijattako sua Peelo ));)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peelo kirjoitti:

...että impotenssi on sitä kun maan vetovoima on suurempi kuin naisen viehätysvoima! Kiäh kiäh kiäh :E

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu