4smile nyt tarvitsen apuasi!

Pienenpuolesta

Miksi näin aina käy,että minä olen aina se paha.Miksi muut sekaantuvat asioihini?Pilalla on nyt monen ihmisen välit. =(Kerrotko mitä vielä on tulossa?!

1

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4Smile

      Täällä on ollut, ehkä joku menestynytkin nainen, tuhoten näennäisen tasapainosi, turhalla riidalla. Täällä on, että mikäli aikoo pääsä eroon moisesta, on vaon pidettävä jalat maassa

      Tulossa vissiin kait anteeksi pyyntö. Tai sitten jokin muu, sovintoa tarkoittava ele. Löydät uuden vakauden asioihisi ja se tuo sinulle kukkuramitoin onnea. Joku ihminen, josta kovinkin välität, hänen suhteen sinulla on kaikki onnistumisen edellytykset, mutta tässä on huomioitava vain faktat - ei kuulopuheita.

      Uusi mahdollisuus myös työ/opiskelurintamalla, joka tuo uutta puhtia kuvioihin. Joku eri paikkakunnalla (harvemmin tapaamasi) asuva, kumminkin jäytää ajatuksiasi, mutta sen suhteen olet - jo voitonratsusi satuloinut.
      Jokin viesti, kun liittyy vaaleaan aikuiseen mieheen - sun on pikkusen vaikea sitä mieltää.- hänestä paljastuu . Sit tulee vaalea mies uudestaan, en tiä onko kyse samasta kaverista, mutta korteissa tää on astetta tummempi. Joku sua nyppii tässä ja joudut tekemään valintoja.
      Tilanteet elää koko ajan ja tulossa onkin jotakin, jonka tuloon et millään voi itse vaikuttaa. Muutos on iso ja tässä tarinaa: Joko sun pitää kyetä jättämään vanhat, kannattamattomat asiat elämästäsi ja jokin näihin ohjaa. Saatat siis joutua vastuuseen aiemmista tekemisistäsi ja tilanne on haastava. Tähän liittyy ystäväsi, jonka kanssa olet kokenut olleesi pitkälle samoilla aallon taajuuksilla, ehkä hän on sinulle kovin rakaskin?
      Sua ahistaa ja itekses paljon pohdit asioita ja ihan hyvä onkin, ottaa järjen lamppu käteen ja tutkailla asioita, mikäli aikoo kotinsa oikeinpäin saada. Jokin yllättävä tieto tulossa TAI kutsu johonkin sosiaaliseen tapahtumaan - tässä peräät sitä, mikä kuuluu sinulle ja mikä ei. Liittyy asiaan, jossa olet kokenut itsesi täysin ulkopuoliseksi ja kasannut hartioillesi hirveän taakan kannettavaksesi.
      Selkäänpuukotuksen makua ja kun pöly laskeutuu, oot täysin pääsemättömissä sen kanssa, että kohtalolla on omat sormensa nyt asioitten kulussa. Tämä voi peräti ravistelevaa olla ja sulle ehdotellaankin herra ties mitä ja koet tän asian todella vaikeana - toisaalla tämä saattaa varoittaa sairastumisesta. Joko omasta, tai jonkun läheisen.
      Ristiverinen nainen ja onnistumista/menestystä ja täällä on harmonian/romanssin kortti. Tässä tarvit nyt kumminkin lujaa tahtoa/päättäväisyyttä ja sitten tulee kortti joka kertoo: 'kaikki syy iloon ja juhlaan,' jos, tämä olis menossa hyvään suuntaan ja jossain jo pitkään vaikuttaneessa jutussa ja näin ollen alat suunnitella tulevaisuuttasi.
      Nyt on taottava, kun se rauta on kuuma ja vaikka kuinka se vaatisikin rohkeutta/sisua. Vierelläsi muriseva peto, on hallinnassasi. Aurinko alkaa paistaa ja kilpailutilanne. Kilpailutilanteen takia stressaat ja lieneekö joku vaaleahko nainen, näyttelee osaa tässä? Arvojen uudelleen asettelua.
      Ylpeä saat olla, tähän astisista saavutuksistasi ja luottamuskin alkaa palailla pätkittäin. Tulossa tietoa, joka tätä tukisi, sillä 'laitat tanssikengät' jalkaasi ja olet onnellisen huoleton. Tässä on ristiverinen aikuinen mies ja rahasopimusasiat, tämä on yhden syklin loppu elämässäsi ja uuden alku.
      Vaalea nainen TAI sitten se paljon elämänkokemusta saanut nainen - lämminsydäminen ja aito - kotiin/perheeseen liittyvät asiat ja se, että muutosten tuulet alkavat puhaltaa. Aineellisiin asioihin liittyen jotain uutisointia, joka pikkusen tulee puskista ja tähän voi liittyä virkamieskin, mutta lopputulos sinun kannaltasi, on erittäinkin onnellinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2160
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      298
      1960
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      104
      1806
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1771
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1637
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1381
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      27
      1159
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1143
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      69
      1111
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1067
    Aihe