ingles

Me mennään maaliskuussa inglesiin.Jipii! aattelin kysyy teiltä jotka ootte ihan lähiaikoina ollu siel et onko siel kasbah ostoskeskuksen luona viel se rogers baari? siel oli tosi kivaa ainakin viimex..Muita hyviä?
61278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tultiin itsenäisyspäivänä takas inglesistä. se rogers baari on aivan täynnä aina paikallisia. ku viimeks kävin niin ne uhkas hakata yms. mun miespuolisen kaverin ku se paikallinen ei saanu minua. se kuvas videopätkiä minusta ja otti valokuvia yms. ja pukkas joka hemmetin väliin ittensä. parhaimpia ovat ehdottomasti h.rock, scandic ja saloon joka on suomalaisen nuoren miehen omistama ja jolla on suomalainen sisäänheittäjä. aivan loistava matkavalinta! =)

Äänestä
  • No jo on karsee meininki. scandicis kävin viimeks mut ent ne muut? onko nekin kasbahn lähel? Onko siel muuten vielki niit hulluja tummaihoisia naisia jotka yrittää viiä ihan kaiken? tai väkisil letittää pään? Viimeks ei saanu hetken rauhaa..

    Äänestä

  • tytsy kirjoitti:

    No jo on karsee meininki. scandicis kävin viimeks mut ent ne muut? onko nekin kasbahn lähel? Onko siel muuten vielki niit hulluja tummaihoisia naisia jotka yrittää viiä ihan kaiken? tai väkisil letittää pään? Viimeks ei saanu hetken rauhaa..

    Joo valitettavasti näitä Afrikkalaisia naisia siinä ostoskeskuksen ympärillä pyörii.
    Viimeks mulle yrittivät väkisin laittaa jotain rannenauhaa ja ois pitäny hirvee hinta maksaa.
    Pitää vaan kävellä tylysti pois,niin on paras.

    Äänestä

  • ReissuMies kirjoitti:

    Joo valitettavasti näitä Afrikkalaisia naisia siinä ostoskeskuksen ympärillä pyörii.
    Viimeks mulle yrittivät väkisin laittaa jotain rannenauhaa ja ois pitäny hirvee hinta maksaa.
    Pitää vaan kävellä tylysti pois,niin on paras.

    Samoin yritti tehdä mulle. Jostain tekohiuksista tehty nauha..hirmu summia yrittävät nyhtää. Ja yrittivät viedä meidän isältä kellon..

    Äänestä

  • tytsy kirjoitti:

    Samoin yritti tehdä mulle. Jostain tekohiuksista tehty nauha..hirmu summia yrittävät nyhtää. Ja yrittivät viedä meidän isältä kellon..

    Kyllä tykkäsin Inglesistä hirveesti kun kävin siellä kolme kertaa ennenkuin löysin nykyisen kihlattuni. Yksin käydessä ei ollut mitään hankaluuksia paitsi ne kuppiloiden sisäänheittäjät jotka ottavat todella päähän.
    Eka kerta yhdessä mentiin Maspalomasin rannalle jalkakäytävää pitkin kun tuli kaksi ilmeisesti mustalaisakkaa vastaan tyrkyttäen rintapieleen jotain vitun kukkaa. Samalla kun pujottivat kukkaa rintapieleen koplasivat taskuja ja ettivät varastettavaa. Minä en halpaan mennyt mutta kihlatultani saivat ison summan rahaa vietyä. Kun pysähdyin ja katsoin tilannetta takanani totesin seuralaiseni ihmettelevän rahojen katoamista. Ryntäsin mustiksen kimppuun ja puristin ranteesta jolloin kämmen aukesi ja sieltä löytyi iso osa rahoista. Pidin edelleen ranteesta kiinni ja huusin poliisia paikalle, mutta nää perkeleet rimpuili karkuun ja juoksi jonnekin tungokseen. Kukaan ei tullut apuun. En tiennyt että kihlattuni oli ottanut koko lomakassansa kassiin mukaan! Voi vittu: puolet rahoista meni vaikka toiselta sain kämmenestä takaisin tukun.
    Kyllä olen kuullut muiltakin jälkeenpäin että Inglesissä on viety rahat, mutta vituttaa kun emäntä ei uskalla enää lähteä sinne vaikka paikka on muuten loistava ainakin mun mielestä. Voisin sanoa monia paikkoa kiertäneenä että Ingles on varkaiden paratiisi. Pitää vain olla tosi tarkkana eikä laskea ketään liian lähelle.
    Onko samansuuntaisia kokemuksia muillakin Inglesistä?

    Äänestä

Mihin aikaan maaliskuussa olet menossa inglesiin? Itse matkustan sinne parin kaverin kanssa maaliskuun alussa, 6. tai 9. päivä on lähtö, en muista tarkalleen... :) Oltiin viime vuonna samaan aikaan ja oli ihanan lämmintä! Toivottavasti nytkin sattuu hyvät ilmat, oppaiden mielestä oli nimittäin yllättävän lämmintä vuodenaikaan nähden... Multa meinattiin pölliä Scandicis laukku, mut oli ihan omaa hölmöyttäni kun kiskoin juomaa kaksin käsin ja tarkkaavaiuus herpaantui. Yks mies huomas ja repi laukun takas niiltä kundeilta. En voinut kiittää tarpeeksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy.. kirjoitti:

Me mennään maaliskuussa inglesiin.Jipii! aattelin kysyy teiltä jotka ootte ihan lähiaikoina ollu siel et onko siel kasbah ostoskeskuksen luona viel se rogers baari? siel oli tosi kivaa ainakin viimex..Muita hyviä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu