Onko kellään kokemuksia Santorinista toukokuussa? Onko lämmintä? Paljonko maksaa bussi tai taxi lentokentältä Kamarin kylään? Kannattako vuokrat skootteria tai mönkkäriä?
Santorini toukokuussa
3
1927
Vastaukset
- tulivuoripurkautuu
Ei, kenelläkään ei ole kokemuksia Santorinista. Ei ole lämmintä (sää santorini). Maksaa bussi, mutta aikataulut? Mistähän löytäisi? Aikataulut, eli timetable Sant. Kannattaako vuokrata, no ei. Mihin tarvitset taksia tai bussia lentokentältä kämpille? Omin päinkö olet ilman matkanjärjestäjää? Kyselytulva herättää epäilyksiä.
- sansu33
Kentältä voi kävellä Kamariin. Taksi haluaa 5 e Busa höylää saaren päästä päähän noin 20minuutissa ja maksoi 2 e. Toukokuu yleensä lämmin, mutta tuuliset päivät vaatii takkia.
- bussilla
Toukokuussa jo suhteellisen lämmintä,miedän suomalaisten mielestä. Tosin kannattaa ottaa lämmintäkin vaatetta mukaan, koska mahdolliset pilvipäivät voivat olla viileitä (vaikka ne ovatkin suhteellisen harvinaisia). Toukokuussa on tavallisesti noin 20 astetta lämmintä, loppukuusta voi olla roimasti sen yläpuolella. Yöllä kuitenkin on koleaa vielä, eikä merikään ole ehtinyt lämmitä.
Mitä liikkumiseen tulee, Santorinilla pääsee loistavasti kulkemaan paikallisella bussiverkostolla. Luepa itse aiheesta lisää:
http://kreikkaan.net/matkakohteet/santorini/santorini-liikkuminen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390